Projekt: „Świat powieści widziany moimi oczami-
tworzymy makiety na podstawie przeczytanej książki z biblioteki szkolnej”.
Wstępem do projektu było zorganizowanie setnej lekcji języka polskiego w klasie IV. W trakcie lekcji uczniowie utrwalali wiadomości z lektury „Magiczne drzewo”, wymieniali swoje marzenia i życzenia, które chcieliby, aby „mogło spełnić magiczne, czerwone krzesło”. Następnie uczniowie świetnie bawili się rozwiązując quizy i zadania interaktywne, dotyczące powieści dla dzieci. Zagrali również w kalambury, utrwalając tym samym teksty literackie poznane na lekcjach języka polskiego. Na koniec uczniowie zostali szczegółowo zapoznani z celami i zadaniami projektu.
Głównym celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz współpraca
z biblioteką szkolną. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej oraz komiksami, powieściami skierowanymi dla dzieci. Następnie wybrali jedną książkę, która spodobała im się najbardziej. Na podstawie przeczytanej książki uczniowie indywidualnie lub w parach (w trakcie zajęć artystycznych, prowadzonych przez p. W Gałę-Zyzik) wykonywali makiety, nawiązujące do treści książki.
W dniu 26.04. 2022r. uczniowie zaprezentowali swoje prace na forum klasy oraz opowiedzieli krótko rówieśnikom do jakiej powieści przygotowali makietę, o czym jest wybrana książka i jakie wrażenia towarzyszyły im po przeczytaniu książki. Uczniowie oceniali, czy warto było ją przeczytać i polecić innym.
Okazało się, że najbardziej spodobały się: „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, „Mikołajek”. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że świetnie bawili się podczas realizowania tego projektu oraz jednocześnie utrwalili wiadomości na temat przeczytanych książek.
Projekt był realizowany w klasie IV w ramach lekcji języka polskiego i zajęć artystycznych
pod kierunkiem p. Wioletty Gały-Zyzik.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: