Konsultacje w tym tygodniu
dla uczniów klasy VIII:
wtorek- j. angielski 9.50-10.50
czwartek - j. polski/ matematyka
(z podziałem na grupy)
od 9.00 - 10.00, 10. 00- 11.00
Konsultacje w tym tygodniu
dla uczniów klasy VIII:
wtorek- j. angielski 9.50-10.50
czwartek - j. polski/ matematyka
(z podziałem na grupy)
od 9.00 - 10.00, 10. 00- 11.00
Słowa muzycznego hołdu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły najlepiej oddają uczucia wielu Polaków odnośnie Wielkiego Polaka, Naszego Papieża, Patrona naszej szkoły.
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II udostępnił w serwisie youtube utwór przygotowany specjalnie na tę okazję:
Informacje o Patronie naszej szkoły:
18 maja 1920 r. w Wadowicach odległych 50 km od Krakowa urodził się Karol Wojtyła.
W 1926 r. Karol Wojtyła rozpoczął edukację w czteroklasowej szkole powszechnej. Cztery lata później rozpoczął naukę w ośmioklasowym Gimnazjum im. Marcina Wadowity. W roku 1938 opuścił wraz z ojcem Wadowice, udając się na studia polonistyczne do Krakowa. Studia przerwał wybuch II wojny światowej i zamknięcie przez niemieckich okupantów uniwersytetu, pracował jako robotnik w kamieniołomach, a następnie w fabryce chemicznej Solvay. Od 1942 r., czując powołanie kapłańskie, zaczął uczęszczać na kursy formacyjne podziemnego seminarium krakowskiego. 1 listopada 1946 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Adama Sapiehy. Został następnie wysłany do Rzymu, gdzie zdobył licencjat i doktorat z teologii.
Po powrocie do Polski pełnił różne zadania duszpasterskie, wykładając jednocześnie teologię. 4 lipca 1958 r. papież Pius XII mianował go biskupem pomocniczym w Krakowie. Na tę stolicę arcybiskupią został wyniesiony przez Pawła VI w 1964 r. Jako arcybiskup brał udział w Soborze Watykańskim II. Paweł VI mianował go kardynałem 26 czerwca 1967 r.
Na konklawe 16 października 1978 r. kardynałowie wybrali go na papieża i przyjął imię Jan Paweł II. W niedzielę 22 października 1978 r. uroczyście rozpoczął swą posługę Piotrową.
Pontyfikat Jana Pawła II był jednym z najdłuższych w dziejach Kościoła. Aby głosić Ewangelię, odbył wiele podróży do różnych krajów świata. Papież odwiedził 132 kraje i około 900 miejscowości. W czasie jego pontyfikatu doszło do wielu doniosłych przemian, w tym upadku systemu komunistycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.Każda jego wizyta w Polsce gromadziła nieprzebrane rzesze ludzi.
📌 W panelu bocznym (zakładka rekrutacja) oraz w górnej zakładce
WYBIERAM SZKOŁĘ został umieszczony link do strony dla uczniów klas VIII planujących własną edukację w szkołach ponadpodstawowych: liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia oraz dla rodziców wspierających ich w wyborze kierunku kształcenia.
Projekt został przygotowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z inicjatywy i przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie oraz
we współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi.
📌Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało poradnik, dotyczący kształcenia na odległość. Znajdują się w nim informacje dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów.
Poradnik dostępny pod linkiem:
https://dokumenty.men.gov.pl/Ksztalcenie_na_odleglosc_–_poradnik_dla_szkol.pdf
Od 25 marca 2020 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie nauczania na odległość. Dyrektor szkoły ustalił sposób dokumentowania realizacji zadań wynikających ze zdalnego nauczania. W związku z tym dyrektor zobowiązuje wszystkich nauczycieli do prowadzenia lekcji w dotychczasowym wymiarze tygodniowym zajęć, z uwzględnieniem zaleceń, dotyczących bezpieczeństwa uczniów w czasie pracy przy komputerze. Uczniowie nie powinni przebywać przed komputerem dłużej niż 10-15 minut na każdej lekcji. Wyjątkiem są zadania, dotyczące pisania dłuższych wypowiedzi pisemnych oraz rowzwiązywanie testów egzaminacyjnych.
Dyrektor informuje, że z dniem dzisiejszym:
- uczniowie realizują treści z podstawy programowej, wprowadzające nowe tematy, zagadnienia;
- uczniowie otrzymują oceny cząstkowe za wykonane zadania;
- potwierdzeniem obecności ucznia na zajęciach jest odesłanie informacji zwrotnej o otrzymanych wiadomościach od nauczycieli (e-maile) oraz przesłanie wykonanych ćwiczeń, prac, prezentacji itp.
Ważne jest przestrzeganie wskazanych terminów i wywiązywanie się z obowiązków przez ucznia.
- rodzice powinni wspomóc pracę młodszych uczniów, którzy wymagają pomocy przy wykonywaniu zadań oraz pozostawać w stałym kontakcie z nauczycielami (potwierdzać otrzymanie wiadomości);
- rodzice mają możliwość indywidualnych konsultacji z dyrektorem szkoły i nauczycielami poprzez rozmowy telefoniczne, e-maile, komunikatory;
- wyżej wskazane sposoby organizacji nauczania na odległość będą podstawą do klasyfikacji uczniów na zakończenie roku szkolnego.
Dyrektor szkoły
Anna Gała
WAŻNE:
PRZYPOMINAMY, ŻE TRWA REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.
PONIŻEJ NA STRONIE SZKOŁY --->Zakładka REKRUTACJA
wnioski i zasady rekrutacji do pobrania.
❗️ Wspólnie pomóżmy Zuzi Boguckiej ❗️
Link Zuzi do strony Fundacji siepomaga.pl :
https://www.siepomaga.pl/zuzia-bogucka?fbclid=IwAR0ZF4lhPOfSItS367MPk2SeoNAE-IIWwVqN4UMxhLB6SwXopyRHHKYU1x4
Dyrektor szkoły, nauczyciele i społeczność lokalna pragnie zorganizować pomoc w zgromadzeniu środków pieniężnych na leczenie córeczki absolwentki naszej szkoły-Kasi Bekus. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy zechcą wspomóc naszą akcję. Oprócz zbiórki, planujemy wystawić przedmiot na licytację dla Zuzi Boguckiej. Udostępniamy również plakat informacyjny jak można przekazać 1 % podatku dla dziewczynki. Trzymamy kciuki i jak zawsze liczymy na Państwa wsparcie.🙂
SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!
Mamy kwarantannę,
zdalne nauczanie w szkole,
ale przede wszystkim mamy siebie.
Jeśli ktoś z Państwa lub Uczniów ma jakieś problemy, chciałby skorzystać z porady lub porozmawiać, proszę o kontakt od poniedziałku do piątku na adres e-mail: zielinska_anna@poczta.onet.eu
Rozmowy telefoniczne ustalane będą indywidualnie po kontakcie e-mailowym z pedagogiem.
Serdecznie pozdrawiam, życzę zdrowia, dobrych myśli i spokoju.
Pedagog szkolny Anna Zielińska
24 marca – tego dnia mija 76 lat od zamordowania przez Niemców bohaterskiej rodziny Ulmów z Podkarpacia oraz ukrywanych przez nich Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Gruenfeldów.
Dzień ten ustanowiono – jak zapisano w ustawie – „w hołdzie Obywatelom Polskim – bohaterom, którzy w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady zaplanowanej i realizowanej przez niemieckich okupantów”.
Święto jest wyrazem czci dla wszystkich Polaków, którzy, okazując miłosierdzie i współczucie, pomagali Żydom systematycznie mordowanym przez niemieckich oprawców.
Źródło i więcej na: https://www.gov.pl/web/edukacja/narodowy-dzien-pamieci-polakow-ratujacych-zydow
https://www.gov.pl/web/gov/zapisz-dziecko-do-przedszkola
Biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną zwracamy się z prośbą
o przesyłania karty zgłoszenia dziecka w następujący sposób:
- wysłanie listu pocztą tradycyjną na adres:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Konary, ul. Szkolna 3, 42-270 Kłomnice
- przesłanie skanu lub fotografii za pomocą poczty e-mailowej na adres: szkolakonary@op.pl
Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzuzpełnienie dokumentacji
w wersji papierowej.
APEL DO RODZICÓW !
Prosimy o niekorzystanie z placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Konarach.
W związku z zaleceniami MEN, dotyczącymi zdalnego nauczania
Dyrektor szkoły wraz z nauczycielami
udostępniają poniżej listę przydatnych linków i materiałów:
STRONY INTERNETOWE:
Epodreczniki.pl
Portal wiedzy dla nauczycieli
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
Portal lektury.gov.pl
Strona Centrum Nauki Kopernik
Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
Serwis Ninateka
Serwis Muzykoteka Szkolna
Biblioteka Cyfrowa Polona
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
Serwis Telewizji Polskiej
Serwis Polskie Radio Dzieciom
WAŻNY KOMUNIKAT DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
Dyrektor szkoły prosi również wszystkich rodziców i uczniów o niezwłoczne przesłanie swoich adresów e-mailowych na adres: szkolakonary@op.pl.
Adresy zostaną przekazane nauczycielom,
którzy uczą poszczególnych przedmiotów w naszej szkole
w celu ustalenia dodatkowych zasad nauczania zdalnego.
Dyrektor zobowiązuje wszystkich nauczycieli do podjęcia działań,
dotyczących zdalnego nauczania i informuje, że będą one na bieżąco monitorowane. Proszę o rozsądne dobieranie zadań i ćwiczeń, które umożliwią powtarzanie i utrwalanie zdobytych wiadomości i umiejętności. Zaleca się systematyczne czytanie obowiązkowych lektur szkolnych, zgodnie z podanym wcześniej przez nauczyciela kalendarzem lektur.
Dyrektor szkoły informuje, że w związku z decyzją Rządu w dniach 12.03.-13.03. 2020 r. w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Prosimy uczniów o pozostanie
w domu i niekontaktowanie się bezpośrednio ze sobą, w celach zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w tych dniach, szkoła zapewni zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.Od poniedziałku 16 marca 2020 roku
do 25 marca 2020r. szkoła będzie zamknięta.
Prosimy o sprawdzanie bieżących informacji i komunikatów na stronie szkoły.
W dniach 28-29 lutego 2020r. po raz XVI odbył się turniej tenisa stołowego Konary Open. Piątkowe zawody przeznaczone były dla młodzieży szkolnej z terenu gminy Kłomnice. Zawody otwarła Pani Anna Gała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konarach, witając uczestników wszystkim życzyła udanych zawodów w duchu fair-play. Przez kilka godzin trwała rywalizacja w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcami okazali się:
Klasy VI i młodsi dziewczęta:
Klasy VI i młodsi chłopcy:
Klasy VII-VIII dziewczęta:
Klasy VII-VIII chłopcy:
Od kilku lat turniej rozgrywany jest pod patronatem Wójta Gminy Kłomnice. Wręczenia nagród i dekoracji zawodników dokonał osobiście Pan Piotr Juszczyk. Po wręczeniu nagród indywidualnych przyszła pora na podsumowanie drużynowe. Zwycięzcami okazali się uczniowie SP w Konarach, II miejsce SP w Witkowicach, III miejsce SP w Zawadzie, miejsca IV-VI szkoły w Kłomnicach, Rzerzęczycach i Skrzydlowie. Oprócz wyróżnień dla zwycięzców każdy uczestnik zawodów z rąk Wójta otrzymał odblaskowe opaski z logo Słodkiej Gminy Kłomnice.
Drugi dzień zmagań przeznaczony był dla wszystkich chętnych w tak zwanej formule „open”. Turniej podzielony został na dwie kategorie: do lat 18 i open – bez ograniczeń wiekowych.
Kategoria młodzieżowa:
Kategoria open:
Podczas ceremonii dekoracji z-ca wójta gminy Pan Adam Śliwakowski pogratulował wszystkim uczestnikom. Wręczył nagrody wraz z główną statuetką Wójta Gminy, która tym razem powędrowała aż do Łodzi. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konarach, Gmina Kłomnice, Młodzieżowa Akademia Życia gratulują wszystkim zawodnikom sportowej postawy, oraz dziękują za pomoc organizacyjną Pani Annie Dylczyk, Panu Andrzejowi Adamowskiemu, Panu Wojciechowi Wrońskiemu. Anna Gała – dyrektor szkoły podziękowała Panu Pawłowi Urbaniakowi za długoletnią organizację zawodów. Do zobaczenia podczas kolejnych turniejów.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Powered by aSc EduPage