INFORMUJEMY, ŻE UROCZYSTE
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 9.30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW!
INFORMUJEMY, ŻE UROCZYSTE
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 9.30.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW!
W dniu 25 czerwca 2025 r. uczniowie naszej szkoły śledzili transmisję ze startu misji kosmicznej Axiom-4 z udziałem dra Sławosza Uznańskiego- Wiśniewskiego.
Start misji Ax-4 z udziałem Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego rozpoczął się o godz. 8:31 czasu polskiego, z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy'ego na Florydzie.
To pierwszy od 1978 r. przypadek, gdy Polak bierze udział w locie kosmicznym; ostatnim był Mirosław Hermaszewski.
W ramach misji Axiom-4 odbywać się będzie pierwsza polska misja kosmiczna – IGNIS , w trakcie której dr Sławosz Uznański -Wiśniewski m.in. przeprowadzi kilkanaście eksperymentów naukowych.
Materiały o polskiej misji IGNIS przygotowała Polska Agencja Kosmiczna i są dostępne pod linkiem:
https://plinspace.pl/edukacja/aktualnosci-edukacyjne/materialy-edu-ignis .
W dniach 23.06 – 26.06.2025r. w naszej szkole organizowana jest akcja profilaktyczna pod hasłem „Tydzień dla Bezpieczeństwa”. Jest to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwem Infrastruktury oraz NASK.
Celem akcji jest zwiększenie świadomości i troski o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności w zakresie sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Inicjatywa ta ma przygotować uczniów do zbliżającego się okresu wakacyjnego, w czasie którego mogą być narażeni na kontakt z substancjami odurzającymi, psychotropowymi, środkami zastępczymi lub nowymi substancjami psychoaktywnymi.
Informujemy, że w naszej szkolnej bibliotece istnieje możliwość wypożyczenia książek na wakacje. Na korytarzu została przygotowana specjalna wystawka z propozycjami ciekawych książek dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do naszej biblioteki i życzymy udanych wakacji!
W naszej szkole od osiemnastu już lat organizowany jest Gminny Konkurs Plastyczny, w którym uczestniczą uczniowie kl.I-III z terenu naszej gminy.
Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem
"ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II- WIELKI POLAK W OCZACH DZIECKA".
Napłynęło wiele pięknych prac. Jury, w składzie: plastyczka- p. Marta Gonera i katechetka- p. Anna Gosek- Szumlas wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Natalia Ligocka, kl.III SP w Witkowicach
II miejsce: Klaudia Smolarek, kl.II SP w Rzerzęczycach
III miejsce: Lena Gajewska, kl. III SP w Zawadzie
Wyróżnienia:
Matylda Lara, kl. III SP w Garnku
Tobiasz Basiak, kl. II SP w Konarach
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość włożoną w wykonanie prac.
Organizatorki:
Agnieszka Berska
Katarzyna Łągiewka
Aldona Chrząstek
30 maja 2025 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Konarach, będący laureatami ogólnopolskiego konkursu historycznego „Marszałek Józef Piłsudski - życie i czyny – w 90. rocznicę śmierci”, zorganizowanego przez Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymali nagrody i dyplomy.
Fundatorami nagród w konkursie byli: Powiat Częstochowski, Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej – Zarząd Główny w Warszawie i IPN.
Wręczenia nagród i dyplomów uczniom w imieniu prezesa ZG ZOR RP płk. rez. Alfreda Kabaty dokonali st. szer. w st. spocz. Krzysztof Buchajczuk – skarbnik częstochowskiego Koła ZOR RP,
szer. w rez. Dariusz Makowski – członek częstochowskiego Koła ZOR RP oraz Dyrektor szkoły Anna Gała.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce -Kacper Walaszczyk
II miejsce - Jakub Sech
III miejsce -Julia Kulejewska
Wyróżnienie - Antonina Pietraszewska
Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!
Jak co roku, w naszej szkole nie zabrakło wielu atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Pan Paweł Urbaniak przygotował dla dzieci wiele sportowych konkurencji.
Uczniowie bardzo zaangażowali się w sportowe wyzwania oraz zabawy
w plenerze, a na ich twarzach stale gościły szerokie uśmiechy.
Jak zwykle mogliśmy liczyć również na rodziców, którzy przygotowali dla dzieci pyszne, zdrowe i owocowe przekąski oraz przyrządzali na grillu kiełbaski.
Na koniec, po rozdaniu dyplomów, p. dyrektor Anna Gała złożyła wszystkim dzieciom życzenia, podziękowała nauczycielom i rodzicom za pomoc
w organizacji tego wyjątkowego dnia.
W dniu 27 maja 2025 r. uczniowie z klas VI i VII obejrzeli spektakl profilaktyczny dla młodzieży pt. „I’m f!ne – Nie czepiajcie się narkotyków”
w Akademickim Centrum Kultury Klub Politechnik w Częstochowie.
Celem spektaklu było stworzenie widowiska, które wciąga młodego widza,
a jednocześnie bez kompromisów pokazuje, czym może skończyć się ucieczka w uzależnienie. Energia, emocje, światła stroboskopowe, współczesna muzyka
i mocne dialogi – to wszystko składało się na dynamiczną, godzinną opowieść celującą prosto w świadomość młodego człowieka.
Nasi uczniowie na pewno na długo zapamiętają to widowisko oraz ważne informacje na temat zagrożeń płynących z zażywania narkotyków, dopalaczy
i substancji psychoaktywnych.
W. Gała-Zyzik
Dnia 26 maja 2025 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w niezwykle udanej wycieczce do agroturystyki Agroskałka, położonej w malowniczej Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wyjazd rozpoczęliśmy od powitania, podczas którego czekał na nas pyszny poczęstunek. Każdy z uczniów mógł spróbować specjałów, co wprowadziło nas w radosny nastrój.
Następnie wsiadaliśmy do Ekspresu Jurajskiego, który zabrał nas na wspaniałą przejażdżkę po okolicy. Podczas jazdy mieliśmy okazję podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy Jury, co z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.
Po dotarciu do Agroskałki, dzieci mogły zasmakować słodkiej waty cukrowej, co przyniosło im wiele radości. Kolejnym punktem programu były zabawy w parku dmuchańców, gdzie uczniowie z zapałem korzystali z licznych atrakcji, skacząc i bawiąc się do woli.
Na obiad zaserwowano nam pyszną zupę pomidorową, która dostarczyła nam energii na dalsze atrakcje. Po posiłku przyszedł czas na zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej oraz mini zoo, gdzie dzieci miały okazję poznać różnorodne zwierzęta. Uczniowie z entuzjazmem obserwowali mieszkańców zoo.
Ostatnim punktem wycieczki były warsztaty „Pranie w Pianie”, podczas których uczniowie mieli okazję własnoręcznie wykonać mydełka. Był to doskonały sposób na rozwijanie kreatywności, a wykonane mydełka stały się wyjątkowym upominkiem z okazji Dnia Mamy.
Wycieczka do Agroskałki okazała się niezapomnianą przygodą, pełną radości, nauki i wspaniałych wspomnień.
K. Łągiewka
Z radością informujemy, że uczennica klasy 2, Nicola Bogucka zdobyła wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Zainspirowani twórczością Marii Konopnickiej”. Konkurs ten odbył się pod honorowym patronatem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach, Wojewody Śląskiego, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz gminy Rędziny, a został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Koninie.
Uczennica wykazała się nie tylko wyjątkowym talentem literackim, ale także głębokim zrozumieniem twórczości poetki.
Jesteśmy dumni z uczennicy, która pokazuje, jak wielką wartość ma literatura i jak inspirującą postacią była Maria Konopnicka.
Gratulujemy!
K. Łągiewka
Powered by aSc EduPage