Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w konkursie „Narysuj rodzinę” . Pomysłodawcą i inicjatorem koncepcji projektu była Katedra Psychologii we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (RODN) „WOM” w Częstochowie oraz Studenckiego Koła Naukowego Psychologii. Na konkurs wpłynęło ponad 350 prac rysunkowych niezwykle interesujących i bogatych w symbolikę rodzinną.
Miło Nam poinformować, że Klementyna Dróżdż wykazując się kreatywnością i starannością wykonania swojej pracy zajęła zaszczytne 1 miejsce.
Wręczenie nagród odbyło się podczas Dni Otwartych na Wydziale Nauk Społecznych UJD. Oprócz nagród rzeczowych doskonałą niespodzianką okazał się występ iluzjonisty.
Serdecznie gratulujemy Klementynce i życzymy dalszych sukcesów!
Ponadto przedszkolaki z naszej szkoły wzięły udział w II Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Przedszkole w Rzerzęczycach. Wydarzenie adresowane było do wszystkich dzieci w wieku od 3 do 6 lat i miało formę indywidualnej prezentacji wybranego utworu znanych poetów.
Konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie pamięci, zaprezentowanie umiejętności dzieci z różnych grup wiekowych oraz popularyzowanie twórczości znanych, dziecięcych poetów.
Miło nam poinformować, że wszystkie dzieci z Naszego oddziału przedszkolnego, biorące udział w tym konkursie zajęły wysokie miejsca:
Klementyna Dróżdż - 6 lat, ,,Muchy Samochwały" M. Konopnicka- I miejsce
Milena Basiak- 6 lat - ,,Chory Kotek" S. Jachowicz- III miejsce
Julia Jurczyk- 4 lata, ,,Kotek" J. Tuwim- wyróżnienie
Nadia Basiak- 4 lata, ,,Jabłoneczka" M. Konopnicka- III miejsce
Serdecznie gratulujemy laureatom!
Katarzyna Łągiewka