Aktualności
Wielkanocne przygotowania w klasie II
Dzień Gofra w oddziale przedszkolnym
25 marca w przedszkolu odbyły się ponownie warsztaty kulinarne, dzieci dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa oraz higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku. Najatrakcyjniejszym punktem zajęć było jednak samo przygotowanie gofrów oraz degustacja chrupiących wypieków z bitą śmietaną, dżemem i owocami.
M. Grochowska
10
Szkolny Dzień Poezji
W dniu 22 marca 2024 r. p. Wioletta Gała-Zyzik i p. Ewa Pośpiech zorganizowały w naszej szkole Szkolny Dzień Poezji. W tym dniu uczniowie z klas I-III recytowali wybrane przez siebie radosne wierszyki o wiośnie. Dzieci pięknie zaprezentowały się, pamiętając o rekwizytach i barwnych strojach. Następnie wystąpili uczniowie z klas starszych, którzy w związku z tym, że Senat RP ustanowił Rok 2024 -Rokiem Czesława Miłosza, recytowali utwory właśnie tego wybitnego, polskiego poety. Wszyscy świetnie poradzili sobie z interpretacją trudnych wierszy, co podkreśliła w swoim przemówieniu końcowym dyrektor szkoły p. Anna Gała. Wszyscy recytujący uczniowie otrzymali klasowe dyplomy, słodkie upominki i pamiątkowe zakładki do książek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
15
Koncert profilaktyczny
W dniu 21.03. 2024 r. uczniowie z klas V i VI pod opieką dyrektor szkoły p. A. Gały, p. W. Gały-Zyzik i p. D. Niteckiej uczestniczyli w koncercie profilaktycznym pt. „Zło dobrem zwyciężaj”. Koncert odbył się w Szkole Podstawowej w Zawadzie. Występował Krzysztof Niedźwiecki, który na początku koncertu opowiedział o swojej współpracy z Andrzejem Grabowskim, Hanną Banaszak, Muńkiem Staszczykiem, zespołem Kult, Markiem Jackowskim, Andrzejem Poniedzielskim i Piotrem Machalicą.
Następnie pan Niedźwiecki podjął z młodzieżą wiele ważnych tematów np. o relacjach między młodzieżą a dorosłymi, przyjaźni, walce z uzależnieniami, zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, tolerancji wobec innych. Rozmowy z uczniami były przeplatane śpiewaniem utworów znanych polskich gwiazd i grą na gitarze.
Uczniowie na pewno na długo zapamiętają te niecodzienne warsztaty profilaktyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Projekt z języka polskiego
Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły mieli okazję brać udział w projekcie edukacyjnym z języka polskiego. W ramach zajęć koła polonistycznego uczniowie z klasy VI pod kierunkiem p. Wioletty Gały-Zyzik realizowali innowację pedagogiczną pt. „Lektura w pudełku”. Projekt zakładał cykl lekcji poświęconych utrwalaniu wiedzy z lektur szkolnych omawianych w klasach IV-VI. Uczniowie przygotowywali pudełka z rekwizytami, które kojarzyły im się z treścią wybranej lektury, napisali list do bohatera literackiego oraz byli oceniani za samodzielne napisanie streszczenia. Projekt zakładał również ćwiczenie umiejętności zaprezentowania się na forum klasy. Na podsumowanie projektu została zaproszona dyrektor szkoły p. Anna Gała. Prace uczniów zostały również przedstawione uczniom z klasy V.
Projekt okazał się dla uczniów niezwykle ciekawy, wymagał od nich wiele pracy, zaangażowania, wiedzy o lekturze i umiejętności pisania dłuższych wypowiedzi, jednak wszyscy świetnie poradzili sobie z jego realizacją.
Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy naszych uczniów:
20
"Góra Grosza"
29 lutego w naszej szkole została zakończona akcja „Góra Grosza”.
Uczniowie, nauczyciele oraz obsługa nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie włączyli się do zbiórki. Głównym organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom”, które dostarczyło do naszej szkoły pakiet informacyjny, dotyczący przebiegu akcji.
Celem akcji „Góra Grosza” była zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.
Po zakończeniu zbiórki pieniądze zostały przeliczone przez wolontariuszy i wysłane pod wskazany adres Towarzystwa.
Udział w zbiórce pozwolił uzmysłowić wszystkim uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można dołączyć do wielkiego przedsięwzięcia na rzecz innych osób w trudnej sytuacji życiowej.
Iza Lara
Pamiętamy.
Dzień Autyzmu
Prosimy uczniów naszej szkoły,
aby w dniu 03.04. 2024r.
wszyscy ubrali się na niebiesko.A. Zielińska
Zaproszenie
Konary Open 2024
Miłośnicy tenisa stołowego po raz kolejny spotkali się w Konarach 6 marca 2024r. Turniej odbywa się cyklicznie od 20 lat i była to XVIII odsłona ( dwie edycje nie odbyły się z powodu pandemii). Na starcie pojawiło się osiem szkół: Mstów, Garnek, Skrzydlów, Rzerzęczyce, Witkowice, Kłomnice, Zawada, Konary. Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Po pięciu godzinach zmagań wyłoniliśmy finałowe trójki zawodników:
Kategoria dziewczęta klasy I-III:
- Marcelina Musiał – Zawada
- Klementyna Dróżdż – Konary
- Kalina Magiera – Konary
Kategoria chłopcy klasy I-III:
- Jakub Turek – Konary
- Tobiasz Basiak – Konary
- Ignacy Dróżdż – Konary
Kategoria dziewczęta klasy IV-VI:
- Agata Turek – Konary
- Martyna Migdalska – Konary
- Julia Kulejewska – Konary
Kategoria chłopcy klasy IV-VI:
- Eryk Bartelak – Mstów
- Dawid Zbroinski – Konary
- Mikołaj Musiał – Zawada
Kategoria dziewczęta klasy VII-VIII:
- Natalia Maciejczyk – Mstów
- Wiktoria Bartelak – Mstów
- Julia Radecka - Mstów
Kategoria chłopcy klasy VII-VIII:
- Adam Jamrozik – Kłomnice
- Artur Jaksender – Witkowice
- Bartosz Michalak – Skrzydlów
Nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konarach Pani Anna Gała. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Powiat Częstochowski (smycze, odblaski, mapy), a było to 115 uczniów. Pani Dyrektor podziękowała opiekunom: Pawłowi Derdzie, Robertowi Ogrodniczkowi, Beacie Plucie, Piotrowi Pindychowi, Monice Kobiałce, Agnieszce Bekus, Arkadiuszowi Sitkowi i Pawłowi Urbaniakowi, oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy również Pani Sołtys Konar Anecie Krok i Panu Grzegorzowi Gonerze ze użyczenie stołów i ich transport na zawody.
Zapraszamy na kolejną edycję za rok.
Paweł Urbaniak
Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym
„Przy mnie bądź, przy mnie bądź, tak już na dobre i złe...”
Tymi słowami piosenki 23 lutego 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Konarach przywitały swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały, na to ważne spotkanie, specjalny program artystyczny, obejmujący występy recytatorskie, wokalne oraz choreograficzne, w rezultacie zachwycając wszystkich swoimi talentami, zaangażowaniem oraz kreatywnością.
Poprzez ekspresję ruchową dzieci przekazały najbliższym, moc swoich uczuć, dając tym samym przykład, że ich miłość może trwać bez końca, czyli rozbrzmiewać nie tylko od święta.
Po pięknym występie, dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, świeczniki z masy piernikowej, które dużo wcześniej przygotowały na tą właśnie wyjątkową okoliczność.
Następnie przyszedł czas na poczęstunek dla szanownych gości i dzieci, który był okazją, aby porozmawiać przy filiżance herbaty, kawy oraz skosztować domowych wypieków.
M. Grochowska
Dzień Tosta w oddziale przedszkolnym
29 lutego 2024 r. dzieci z przedszkola obchodziły Dzień Tosta. Tego dnia samodzielnie przygotowały tosty według własnycb walorów smakowych, były na słodko i słono. Dzieci z apetytem zajadały się pysznymi, ciepłymi kanapkami. Tosty smakowały wszystkim znakomicie.
M. Grochowska
3
Wernisaż plastyczny "Magiczne szkiełko – malowidła na szkle”
Szkolny Dzień Poezji i Szalony Wiosenny Tydzień w naszej szkole
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
1 marca p. Ewa Pośpiech przygotowała w naszej szkole specjalną wystawkę z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Wystawa upamiętnia poświęcenie i walkę żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni. Za swój bunt zapłacili oni najwyższą cenę. Oprócz męczeństwa i śmierci, żołnierze na dziesiątki lat zostali ,,wyklęci” z pamięci rodaków.
Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest zatem wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
Wycieczka do Katowic
W dniu 21 lutego 2024r. uczniowie z klas I-VI brali udział w wycieczce do Katowic. Pod opieką wychowawców klas oraz p. A. Zielińskiej, najpierw w kinie Helios uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Akademia Pana Kleksa”. Następnie wszyscy mogli zobaczyć wystawę filmową „Kleks. Magia kina”, która prezentowała oryginalne kostiumy, rekwizyty i scenografie użyte w filmie. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak na prawdziwym planie filmowym. Pokazano im również sekrety tworzenia efektów specjalnych oraz w jaki sposób powstawały najbardziej spektakularne kadry w filmie. Uczniowie brali także udział w warsztatach plastycznych. Wycieczka okazała się niezwykle udana i interesująca dla uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do objerzenia zdjęć:
43
Walentynki i Dzień Pizzy
Choć w tym roku Międzynarodowy Dzień Pizzy przypadł w ferie to jednak Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować go zaraz po powrocie do szkoły. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pizzy dla wszystkich uczniów.
We wtorek 13 lutego odbyła się również dyskoteka walentynkowa, w czasie której uczniowie mogli zrobić zdjęcie w walentynkowej fotobudce. Frekwencja i humory dopisały, więc zabawa była udana. Następnego dnia uczniowie mieli również okazję do wzięcia udziału w poczcie walentynkowej. Każdy mógł wysłać kartkę walentynkową nie tylko swojej sympatii, ale i przyjaciołom. Data 14.02 stała się również okazją do przypomnienia uczniom jak ważna jest przyjaźń, współpraca i szacunek wobec rówieśników.
K. Łągiewka
3
Walentynki w oddziale przedszkolnym
Dzieci z oddziału przedszkolnego, nie tylko od święta wiedzą czym jest wzajemna pomoc, troskliwość czy życzliwość wobec siebie. Idąc zatem za przykladem dzieci, niech każdy dzień w roku będzie dla wszystkich okazją, by celebrować przyjaźń, szacunek i zwykłą sympatię do siebie nawzajem.
M. Grochowska
16
ZABAWA CHOINKOWA W NASZEJ SZKOLE!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
15
Niecodzienna lekcja fizyki
26 stycznia uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji
z chemii i fizyki. Podczas krótkiego pokazu uczniowie poznawali właściwości helu i wodoru, a także brali udział w eksperymentach.
Archiwum Aktualności