Aktualności

          • Podsumowanie zbiórki charytatywnej dla Hospicjum

          •  

                     Z ogromną radością i dumą informujemy, że w naszej szkole oficjalnie zakończyła się wielka akcja charytatywna zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Celem zbiórki było wsparcie małych podopiecznych objętych opieką częstochowskiego Hospicjum, ich rodzeństwa oraz dzieci osieroconych.

             

            Słowa głębokiej wdzięczności i serdeczne podziękowania składamy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły
            za wspaniały dar serca, wrażliwość i bezinteresowną pomoc!

             

            Dzięki Waszej niesamowitej hojności zgromadziliśmy mnóstwo artykułów codziennego użytku i upominków, które wywołają uśmiech na twarzach dzieci. Wśród przekazanych przez Was rzeczy znalazły się artykuły pierwszej potrzeby oraz wspaniałe upominki edukacyjne, w tym: zabawki edukacyjne, gry planszowe, puzzle,słodycze, drobne upominki dla najmłodszych i kosmetyki pielęgnacyjne.

            Wszystkie dary, zgodnie z wymogami sanitarnymi, zostały przekazane jakorzeczy całkowicie nowe. Wasze zaangażowanie pokazało, jak silna i zjednoczona wokół czynienia dobra potrafi być społeczność Szkoły Podstawowej w Konarach.

            Podarowaliśmy dzieciom uśmiech!

            I. Lara

          • Kolejne sukcesy polonistyczne w naszej szkole

          • Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VII zostali nagrodzeni
            w VI Powiatowym Konkursie Literackim z okazji 100. rocznicy urodzin

            i 10. rocznicy śmierci Andrzeja Wajdy organizowanym
            przez Szkołę w Kłomnicach: 

            Lena Makowska- III miejsce

            Martyna Migdalska- Wyróżnienie

            Alan Kmiecik- Wyróżnienie

            Szkolnym opiekunem konkursu była p. Wioletta Gała-Zyzik 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

          • Sukces w powiatowym konkursie plastycznym

          • 13 maja 2026 r. komisja konkursowa w składzie: Anita Miśkiewicz, Adriana Moroń, Anna Motyl-Hutna dokonała wyboru laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego „W barwach i dźwiękach rodziny” organizowanego przez szkołę w Borownie. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością, estetyką oraz pięknym ukazaniem rodzinnych chwil, wspólnie spędzanego czasu i wyjątkowych emocji towarzyszących rodzinie. Każda z nich była pełna barw, ciepła i dziecięcej wrażliwości. Na konkurs wpłynęło aż 91 prac z placówek oświatowych z terenu całego powiatu częstochowskiego.

             Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły

            Lena Zyzik z klasy IV zdobyła I miejsce w swojej kategorii! 

            Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Agata Krok. 

            Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

             

             

          • Zaelektryzowani- pokaz chemiczny

          • GRUPA ZAELEKTRYZOWANI- pokazy doświadczeń fizyczno – chemicznych

            21 maja 2026 r. naszą szkołę odwiedził animator z  grupy „Zaelektryzowani”, który przybliżył wszystkim zebranym wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno – chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną.

            Pokaz fizyczno – chemiczny spodobał się wszystkim uczestnikom.

            Dzięki tej nietypowej lekcji, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii, fizyki. Świetnie się bawili, a przy tym miło i pożytecznie spędzili czas.

          • Warsztaty profilaktyczne

          • 19 maja 2026r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 4–7, poświęcone niezwykle ważnemu tematowi, jakim jest zapobieganie uzależnieniu od alkoholu. 

            Celem zajęć było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z sięgania po substancje psychoaktywne, takie jak alkohool i inne środki odurzające. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje zdrowotne, psychiczne i społeczne mogą wynikać z ich używania, a także jak radzić sobie z presją rówieśniczą oraz podejmować odpowiedzialne decyzje.

            W. Gała-Zyzik

          • Pasowanie na czytelnika

          • W dniu 23 kwietnia 2026 roku odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczennic klasy pierwszej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczennic do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczennice zostały zapoznane z księgozbiorem, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz „prośbami książki”. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na pamiątkę pasowania dziewczynki otrzymały książeczki, dyplomy oraz zakładki.

            Ewa Pośpiech

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • 30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klas IV-VIII pod kierunkiem p. Marty Sech - scenariusz i p. Pawła Szumlasa- oprawa muzyczna, przygotowali oraz zaprezentowali  ważną lekcję historii i patriotyzmu. 

            Uroczystość przypomniała dzieciom i młodzieży historię powstania pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Anna Gała, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów majowego święta.