Aktualności

          • Zapraszamy

          • Zapraszamy serdecznie na uroczyste zakończenie roku szkolnego,

            które odbędzie się 26 czerwca 2026r. o godz. 9.30 w naszej szkole. 

          • XIX Gminny Konkurs Plastyczny „Św. Jan Paweł II – miłośnik sportu”

          • W naszej szkole już po raz XIX odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Św. Jan Paweł II – miłośnik sportu”. Uczniowie klas I- III z terenu naszej gminy wykonywali prace plastyczne dowolną techniką, wykazując się dużą pomysłowością, starannością oraz talentem artystycznym.

            Jury w składzie: Marta GoneraAgata Krok oceniło nadesłane prace i wyłoniło laureatów konkursu.

             

            Wyniki konkursu:

            I miejsce –Miłosz Kowalczyk- SP im. B. Prusa w Garnku

            II miejsce – Aleksandra Śpiewak- SP im. B. Prusa w Garnku

            III miejsce – Milena Basiak- SP im. Jana Pawła II w Konarach

            Wyróżnienia:

            Julia Jurczyk- SP im. Jana Pawła II w Konarach

            Olivier Wdowiński- SP im. Jana Pawła II w Konarach

            Klementyna Dróżdż- SP im. Jana Pawła II w Konarach

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów oraz wielu kolejnych sukcesów artystycznych.

            Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i trud włożony w przygotowanie pięknych prac. Każda z nich była wyjątkowa i stanowiła cenne świadectwo pamięci o św. Janie Pawle II oraz jego zamiłowaniu do sportu. Życzymy dalszych inspiracji i radości z rozwijania swoich pasji.

            Agnieszka Berska

            Aldona Chrząstek

            Katarzyna Łągiewka

          • Dyżur wakacyjny

          •  

             

            Imię i nazwisko dziecka:


            1. Pola Dziubczyk

            2. Jakub Gonera

            3. Wiktor Gonera

            4. Julia Kowalczyk

            5. Zuzanna Kuchcińska

            6. Julian Łapeta

            7. Alicja Maliszkiewicz

            8. Maria Maliszkiewicz

            9. Kaja Mysłek

            10. Mia Myślińska

            11. Miłosz Pach

            12. Kornelia Ruszkowska

            13. Nikodem Szewczyk

            14. Łucja Wilk

            15. Martyna Wilk

            16. Weronika Wilk

             

            Przypominamy o dostarczeniu potwierdzenia woli.

            Potwierdzenie_woli_-_dyzur_wakacyjny_2026(2)(1).docx

             

          • Następny sukces polonistyczny w naszej szkole!

          • Z radością informujemy, że uczennica kl.  VII - Lena Makowska zdobyła III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Biblioteczno-Literackim "Moja biblioteka" zorganizowanym pod honorowym patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich- oddział w Częstochowie. 

            Na konkurs wpłynęły prace aż z 27 szkół powiatu częstochowskiego.

             

            Bardzo serdecznie gratulujemy naszej uczennicy i życzymy  dalszych sukcesów!

             

            W. Gała-Zyzik

             

          • Uroczyste otwarcie Pracowni „Pod Chmurką” oraz boiska sportowego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Konarach

          • 11.06.2026r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Konarach odbyła się uroczystość otwarcia nowej Pracowni „Pod Chmurką” oraz boiska sportowego. Wydarzenie rozpoczęła Dyrektor szkoły, Pani Anna Gała, witając przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się:

            Pani Olga Piechota-Bieruń – przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
            i Gospodarki Wodnej w Katowicach,

            Pan Jan Miarzyński – Wicestarosta Powiatu Częstochowskiego,

            Pani Bożena Lara – Radna Powiatu Częstochowskiego,

            Pan Piotr Juszczyk – Wójt Gminy Kłomnice,

            Proboszcz Parafii w Kłomnicach ks. Mirosław Turoń,

            Pan Bartłomiej Żurek – Zastępca Wójta Gminy Kłomnice,

            Pan Kazimierz Wilkoszewski – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kłomnice,

            Pani Magdalena Tomaszewska – Radna Gminy Kłomnice,

            Pani Aneta Krok – Sołtys Sołectwa Konary oraz Pan Robert Jurczyk – Sołtys Sołectwa Pacierzów

            Pani Karolina Stępień – Kierownik Referatu Inwestycji, Zamówień Publicznych
            i Infrastruktury,

            Pani Karolina Milczarek – Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Kłomnicach,

            Pani Dorota Boral – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,

            Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Kłomnice.

            Pan Damian Chodyna – wykonawca Ekopracowni,

            Pani Roksana Basiak – Przewodnicząca Rady Rodziców,

            Pan Kamil Basiak – wykonawca boiska sportowego,

            Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Konarach – Pan Mateusz Woch i Pan Tomasz Kulejewski.

            Część artystyczna poświęcona była zagadnieniom proekologicznym. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowali „Kodeks Ekologa”, uczniowie klasy III przedstawili spektakl „Kosmos News”, natomiast klasa IV w pantomimie wcieliła się w żywioły natury, kierując do widzów przejmujące wołanie o pomoc dla naszej planety.

            Następnie ks. proboszcz Mirosław Turoń dokonał poświęcenia nowych obiektów, po czym nastąpiło ich uroczyste otwarcie. Zwieńczeniem wydarzenia był pokaz doświadczeń chemicznych i biologicznych przygotowany przez ucznia naszej szkoły, który spotkał się
            z bardzo pozytywnym odbiorem zgromadzonych gości.

            Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji oraz organizację uroczystości. Niech nowe obiekty służą uczniom przez długie lata, inspirując do nauki, aktywności fizycznej i rozwijania pasji.

            K. Łągiewka

          • Wycieczka uczniów SP w Konarach do ZOO Borysew

          •  

            8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Konarach wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Zoo Borysew – miejsca słynącego z niezwykłych gatunków zwierząt i wyjątkowych atrakcji. Od samego rana dzieciom towarzyszyły świetne humory i ogromna ekscytacja, a program wyjazdu okazał się strzałem w dziesiątkę.

            Głównym punktem programu było oczywiście zwiedzanie ogrodu i podziwianie jego lokatorów. Największe emocje wzbudziły pokazy widowiskowego karmienia, podczas których uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się sprytnej foce imieniem Dawid oraz niezwykle popularnym i wzbudzającym powszechną sympatię kapibarom. Dodatkową atrakcją, która pozwoliła dzieciom odpocząć i spojrzeć na zoo z innej perspektywy, był przejazd specjalnym, kolorowym traktorkiem, krążącym po najciekawszych zakątkach parku.

            Niezwykle interesującym, a dla wielu wręcz ekstremalnym punktem programu okazała się możliwość spróbowania... smażonych świerszczy ! Ta nietypowa przekąska wzbudziła ogromną ciekawość i poruszenie wśród uczniów. Odważni, którzy zdecydowali się na ten kulinarny eksperyment, mieli bardzo podzielone opinie – jednym nietypowy przysmak naprawdę smakował, inni podeszli do niego z dużym dystansem, ale dla wszystkich było to niesamowite doświadczenie.

            Po pełnej wrażeń edukacyjnych części przyszedł czas na swobodną rozrywkę. Dzieci mogły wyładować pokłady energii w strefie z dmuchańcami, co przyniosło im mnóstwo radości i uśmiechu. W tak intensywnym dniu nie mogło zabraknąć również tradycyjnych punktów każdej udanej wycieczki – pożywnego, wspólnego obiadu oraz chłodzących, pysznych lodów, które idealnie dopełniły ten pełen słońca dzień.

            Wszystkie zaplanowane atrakcje okazały się fantastyczną przygodą. Zorganizowany wyjazd przyniósł uczniom mnóstwo radości, do Konar wrócili zmęczeni, ale przede wszystkim maksymalnie zadowoleni i bogatsi o unikalne wspomnienia.

             

            I. Lara

             

          • Nasz udział w Powiatowym Dniu Dziecka

          • Radość, uśmiech i świetna zabawa towarzyszyły uczestnikom I Powiatowego Dnia Dziecka, który miał miejsce w Chorzenicach. W tym wspaniałym wydarzeniu mogły wziąć udział dzieci z naszej szkoły, uczniowie kl 4.

            Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.❤️
            ​Dzieci chętnie korzystały ze strefy rozrywki, w której najwięks
            zym zainteresowaniem cieszyły się gigantyczne dmuchańce oraz mechaniczne rodeo. Kolejki ustawiały się również do stanowisk z malowaniem twarzy, zaplataniem kolorowych warkoczyków oraz zmywalnymi tatuażami. Emocje wzbudziły również warsztaty z łucznictwa oraz nauka bezpiecznego strzelania. Całość wydarzenia uświetniły zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyki oraz wyjątkowe występy artystyczne na scenie. 🤸✨
            ​Nie zabrakło także pysznego jedzenia. Na wszystkich czekały słodkie klasyki – puszysta wata cukrowa, popcorn oraz domowe ciasta, a także ciepłe posiłki: tradycyjna grochówka i pieczone kiełbaski. Miłym akcentem na zakończenie świętowania były upominki przygotowane dla każdego uczestnika. Wspólna integracja przebiegała w radosnej i rodzinnej atmosferze, a uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym dowodem na to, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy. 🎁

            I. Lara

          • Podsumowanie zbiórki charytatywnej dla Hospicjum

          •  

                     Z ogromną radością i dumą informujemy, że w naszej szkole oficjalnie zakończyła się wielka akcja charytatywna zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. Celem zbiórki było wsparcie małych podopiecznych objętych opieką częstochowskiego Hospicjum, ich rodzeństwa oraz dzieci osieroconych.

             

            Słowa głębokiej wdzięczności i serdeczne podziękowania składamy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły
            za wspaniały dar serca, wrażliwość i bezinteresowną pomoc!

             

            Dzięki Waszej niesamowitej hojności zgromadziliśmy mnóstwo artykułów codziennego użytku i upominków, które wywołają uśmiech na twarzach dzieci. Wśród przekazanych przez Was rzeczy znalazły się artykuły pierwszej potrzeby oraz wspaniałe upominki edukacyjne, w tym: zabawki edukacyjne, gry planszowe, puzzle,słodycze, drobne upominki dla najmłodszych i kosmetyki pielęgnacyjne.

            Wszystkie dary, zgodnie z wymogami sanitarnymi, zostały przekazane jakorzeczy całkowicie nowe. Wasze zaangażowanie pokazało, jak silna i zjednoczona wokół czynienia dobra potrafi być społeczność Szkoły Podstawowej w Konarach.

            Podarowaliśmy dzieciom uśmiech!

            I. Lara

          • Wycieczka do biblioteki

          • W dniu 28 maja odbyła się piesza wycieczka do Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Pacierzowie. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej,drugiej, trzeciej i czwartej. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku korzystania z instytucji kultury, poznanie księgozbioru biblioteki oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Podczas pobytu uczniowie mogli skorzystać z multimediów i gier planszowych. Wszyscy bawili się doskonała,
            a w czasie wycieczki panowała radosna atmosfera.

                                                                                                                             E. Pośpiech

          • Kolejne sukcesy polonistyczne w naszej szkole

          • Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VII zostali nagrodzeni
            w VI Powiatowym Konkursie Literackim z okazji 100. rocznicy urodzin

            i 10. rocznicy śmierci Andrzeja Wajdy organizowanym
            przez Szkołę w Kłomnicach: 

            Lena Makowska- III miejsce

            Martyna Migdalska- Wyróżnienie

            Alan Kmiecik- Wyróżnienie

            Szkolnym opiekunem konkursu była p. Wioletta Gała-Zyzik 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

          • Sukces w powiatowym konkursie plastycznym

          • 13 maja 2026 r. komisja konkursowa w składzie: Anita Miśkiewicz, Adriana Moroń, Anna Motyl-Hutna dokonała wyboru laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego „W barwach i dźwiękach rodziny” organizowanego przez szkołę w Borownie. Wybór zwycięzców był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwycały pomysłowością, estetyką oraz pięknym ukazaniem rodzinnych chwil, wspólnie spędzanego czasu i wyjątkowych emocji towarzyszących rodzinie. Każda z nich była pełna barw, ciepła i dziecięcej wrażliwości. Na konkurs wpłynęło aż 91 prac z placówek oświatowych z terenu całego powiatu częstochowskiego.

             Z ogromną radością informujemy, że uczennica naszej szkoły

            Lena Zyzik z klasy IV zdobyła I miejsce w swojej kategorii! 

            Opiekunem konkursu w naszej szkole była pani Agata Krok. 

            Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

             

             

          • Zaelektryzowani- pokaz chemiczny

          • GRUPA ZAELEKTRYZOWANI- pokazy doświadczeń fizyczno – chemicznych

            21 maja 2026 r. naszą szkołę odwiedził animator z  grupy „Zaelektryzowani”, który przybliżył wszystkim zebranym wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Tematem zajęć były właściwości fizyczno – chemiczne wybranych gazów. Prezentujący pokazał wiele ciekawych doświadczeń z wodorem, helem, azotem, tlenem, parą wodną.

            Pokaz fizyczno – chemiczny spodobał się wszystkim uczestnikom.

            Dzięki tej nietypowej lekcji, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii, fizyki. Świetnie się bawili, a przy tym miło i pożytecznie spędzili czas.

          • Wycieczka klas VII i VIII do Oświęcimia

          •                                                                                                                                                                        Fot. Muzeum Auschwitz

            21 maja uczniowie klas VII–VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Oświęcimia, podczas której zwiedzili były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz-Birkenau. Pod opieką przewodnika poznali historię tego miejsca oraz losy ludzi, którzy doświadczyli tragedii II wojny światowej. Wizyta była ważną lekcją historii, skłaniającą do refleksji nad wartością pokoju, wolności i szacunku dla drugiego człowieka. Wyjazd pozwolił uczniom lepiej zrozumieć wydarzenia z przeszłości i uczcić pamięć ofiar Holokaustu.

          • Warsztaty profilaktyczne

          • 19 maja 2026r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 4–7, poświęcone niezwykle ważnemu tematowi, jakim jest zapobieganie uzależnieniu od alkoholu. 

            Celem zajęć było zwiększenie świadomości uczniów na temat zagrożeń wynikających z sięgania po substancje psychoaktywne, takie jak alkohool i inne środki odurzające. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie konsekwencje zdrowotne, psychiczne i społeczne mogą wynikać z ich używania, a także jak radzić sobie z presją rówieśniczą oraz podejmować odpowiedzialne decyzje.

            W. Gała-Zyzik