W 26 Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną nasza uczennica Zuzia Niedzielska z klasy II SP zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

W 26 Konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną nasza uczennica Zuzia Niedzielska z klasy II SP zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

W dniu 1 marca w Zespole Szkół w Konarach uroczystym apelem uczczono pamieć Żołnierzy Wyklętych.


Po raz 12 Szkoła w Konarach gościła tenisistów stołowych z naszego regionu. Tegoroczną edycję obiął patronatem Wójt Gminy Kłomnice pan Piotr Juszczyk. Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy. W sesji przedpołudniowej odbył się turniej dla młodzieży szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 28 uczennic i uczniów ze szkól podstawowych i gimnazjum. Wśród najmłodszych triumfowała Julia Sikora (Słowik), drugą pozycję zajął Jakub Adamowski (Pacierzów), trzecią Adrian Musiał (Zawada). Najwyżej sklasyfikowane dziewczyny to oczywiście zwyciężczyni Julia Sikora oraz Kornelia Michoń z Pacierzowa. W rozgrywkach gimnazjalistów najlepsze trójki przedstawiają się następująco:
Dziewczyny:
Chłopcy:
Po rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Młodym sportowcom gratulowali: V-ce Wójt Pan Adam Śliwakowski, Radny Gminy Kłomnice Pan Wojciech Szymczyk – Przewodniczący Komisji Oświaty, oraz Dyrektor Szkoły w Konarach Pani Anna Gała. Wręczyli młodym graczom dyplomy, medale i drobne akcesoria sportowe.
O godzinie 15.00 rozpoczął się turniej główny w kategorii „Open”. Po zapisach i losowaniu turniej ruszył według wcześniej przygotowanej drabinki rozgrywek. Na starcie 35 zawodników i 3 zawodniczki. Gry toczyły się do dwóch przegranych stopniowo zmniejszając stawkę uczestników aż do wyłonienia zwycięzców. Najlepszym graczem, który nie zaznał porażki okazał się Krzysztof Juszczyk z Mykanowa. Tuż za nim po zaciętym finale uplasował się Mariusz Sikora ze Słowika. Na najniższym stopniu podium stanął obrońca ubiegło rocznego tytułu Mariusz Waldon. Najlepsza dwunastka przedstawia się następująco:
|
1 |
Krzysztof Juszczyk |
|
2 |
Mariusz Sikora |
|
3 |
Mariusz Waldon |
|
4 |
Paweł Podlewski |
|
5-6 |
Patryk Pianka |
|
|
Jerzy Michalik |
|
7-8 |
Jakub Kobos |
|
|
Adrian Abresz |
|
9-12 |
Mikołaj Kołaczkowski |
|
|
Daniel Kowalik |
|
|
Kacper Kuc |
|
|
Michał Dobosz |
Najwyżej sklasyfikowana kobieta to Monika Psiuk.Najlepsi gracze otrzymali medale i pamiątkowe statuetki z logo turnieju. Tradycją turnieju jest przyznanie nagrody fair-play. Pomimo zaciętej rywalizacji wszyscy uczestnicy zachowali postawę godną sportowca, za co serdecznie dziękuję. Wyróżnienia trafiły do Mikołaja Misiewicza i Jakuba Łysakowskiego.
Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego udanego turnieju: Wójtowi Gminy Panu Piotrowi Juszczykowi, jego zastępcy Panu Adamowi Śliwakowskiemu, Pani Annie Gale Dyrektor ZS w Konarach, Radnemu Panu Wojciechowi Szymczykowi, Panu Robertowi Kępie. Panu Arturowi Raźniakowi za przekazanie gadżetów Klubowych na nagrody. Pani Annie Misiewicz za przygotowanie ciepłych napojów. Piotrowi Murasowi za udostępnienie stołu do gry. Uczniom Pawłowi Woldanowi i Dawidowi Trzeciakowi za obsługę sprzętu nagłaśniająceg oraz Wojciechowi Wrońskiemu za współorganizację i prowadzenie rozgrywek.
Paweł Urbaniak
Zdjęcia z turnieju:
http://klomnice.pl/sport/36-wiadomoci/2160-2016-02-29-12-16-01
Podczas zebrania z rodzicami podsumowującego pierwsze półrocze dwie uczennice: Kornelia Michoń i Paulina Dróżdż z klasy IV oraz dwaj uczniowie: Bartosz Berski z klasy V i Jakub Adamowski z klasy IV otrzymali po raz pierwszy odznaki wzorowego ucznia. Odznaki wręczyła Dyrektor szkoły - Pani Anna Gała.
Gratulujemy sukcesów!
.jpg)

UCZNIOWIE, WYRÓŻNIENI ODZNAKĄ WZOROWEGO UCZNIA
I PÓŁROCZE 2015/2016
Szkoła Podstawowa
Klasa IV – Kornelia Michoń (średnia 5,55)
Jakub Adamowski (średnia 5,27)
Paulina Drożdż (średnia 5,18)
Klasa V – Bartosz Berski (średnia 5,27)
Klasa VI – Patrycja Wróblewska (średnia 5,09)
Wiktoria Piras (średnia 5,09)
Gimnazjum
Klasa II – Kinga Pietraszewska (średnia 5,0)
Klasa III – Aleksandra Śliwakowska (średnia 5,21)
Daria Drab (średnia 5,07)
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Konarach





Podczas szkolnego finału na rzecz Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało nam się zebrać 4380,66 zł.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Więcej o naszej akcji na portalu gminy:
http://www.klomnice.pl/owiata/wiadomoci-owiatowe/2127-czwarty-fina-wop-w-zs-konary
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, kliknij na link:






Podczas naszego szkolnego finału na rzecz WOŚP odbędzie się licytacja, podczas której oprócz gadżetów orkiestrowych z logo WOŚP będzie można wylicytować między innymi:
Vouchery ufundowane przez restaurację NOVA STODOŁA w Kłomnicach:
Vouchery ufundowane przez HULA KULA Rędziny:
Vouchery ufundowane przez Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borkach:
2 vouchery na dowolną pizzę ufundowane przez restaurację MIODOWY DWÓR w Kłomnicach
2 vouchery na pizzę ufundowane przez restaurację "Niezapominajka" w Garnku
Vouchery na cały miesiąc zajęć ufundowane przez STUDIO ZABAWY I NAUKI „MAGIK" w Kłomnicach:
Mydełka z kozim mlekiem przekazane przez Kozią Krainę w Adamowie
Nagrody rzeczowe przekazane przez indywidulanych darczyńców
WSZYSTKIM DARCZYŃCOM I SPONSOROM IMPREZY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Gadżety przekazane na licytację przez Sztab WOŚP Częstochowa:
To jeszcze nie wszystkie atrakcje...prosimy śledzić stronę szkoły.
.jpg)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE Z RODZICAMI, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 14 GRUDNIA (PONIEDZIAŁEK) O GODZINIE 17:00.
PODCZAS ZEBRANIA ODBĘDZIE SIĘ PRELEKCJA DLA ROZICÓW "WPŁYW MEDIÓW NA ROZWÓJ DZIECI I MŁODZIEŻY". PRELEKCJĘ POPROWADZI PANI PSYCHOLOG MAŁGORZATA NITECKA.
W dniu 8 grudnia mieliśmy okazję spotkać się z Panią Sędzią Anną Marią Wesołowską, która opowiedziała nam ciekawie o skutkach negatywnych zachowań. Wręczyła również nagrody w konkursie plastycznym.
Uczennica Paulinka Franas zajęła I miejsce, natomiast nagroda za III miejsce powędrowała do Zuzi Latosińskiej. Gratulujemy! Dziękujemy Zespołowi Szkół w Zawadzie za zaproszenie.


Zuzia Niedzielska zdobyła I miejsce, natomiast Klaudia Chrząstek III miejsce w Konkursie Bożonarodzeniowym "Anioł z masy solnej". W kategorii "Pierniki", I nagroda powędrowała do Blanki Mielczarek, II miejsce zajął Mikołaj Misiewicz, III nagrodę zdobyła Maja Duda. W kategorii gimnazjum II miejsce zajęła Kinga Pietraszewska.
Gratulujemy!

W tym roku Święty Mikołaj odwiedził naszą szkołę aż dwukrotnie. Chyba nie mógł udźwignąć wszystkich prezentów na raz.
Dziękujemy Ci Święty Mikołąju za wspaniałe podarunki!

.jpg)



Do zobaczenia za rok! Będziemy grzeczni- obiecujemy!
Rusza coroczna akcja "świąteczna paczka".
Chętnych prosimy o przynoszenie słodyczy, świątecznych ozdób, zabawek, artykułów szkolnych oraz spożywczych. Dary przed Świętami Bożego Narodzenia przekazane zostaną rodzinom z naszej okolicy będącym w trudnej sytuacji materialnej.
Akcję prowadzi Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami we współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas.
W dniu 8 grudnia w Zespole Szkół w Zawadzie odbędzie się Gminny Dzień Profilaktyki.
Gościem specjalnym będzie Sędzia Anna Maria Wesołowska. W godzinach 16:00-18:00 odbędzie się spotkanie skierowane do nauczycieli oraz rodziców, podczas którego Pani Sędzia będzie mówić o wadze negatywnych skutków zaniedbań wychowawczych, jakie wywierają one piętno na dzieciach; poruszona zostanie tematyka: przemocy, stalkingu, cyberprzemocy, child groomingu oraz wczesnej inicjacji seksulanej.
Zespół Szkół w Zawadzie zaprasza chętnych rodziców do udziału w spotkaniu.
Zabawy andrzejkowe zorganizowane przez panie z klas młodszych.

W dniu 20 listopada w Zespole Szkół w Konarach obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację przedstawiającą szczegółowo prawa jakie przysługują dzieciom, zapoznali się z informacjami na temat Konwencji Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie klasy I szkoły podstawowej, mimo że jeszcze bardzo mali, a już świetnie poradzili sobie z odgadywaniem prawa przedstawionego na obrazku. Uczniowie z klasy II rozwiązywali łamigłówki i podawali odpowiednie hasła -również prawa dziecka. Klasa trzecia z rozsypanki musiała ułożyć wszystkie poznane prawa. Dla klas IV-VI szkoły podstawowej zorganizowany został konkurs plastyczny na zobrazowanie praw dziecka. Wszystkie prace były kolorowe i piękne. Zadaniem dla gimnazjum było ułożenie wiersza na temat swoich praw. Dyplomy wręczyła Dyrektor szkoły - Anna Gała.

.jpg)

A oto nagrodzone wiersze:
"Dziś Dzień Praw Dziecka"
Wszyscy to wiecie
Ponieważ prawo do informacji obowiązuje też ciebie.
Bo książki, zeszyty i inne pomoce
Witają Cię
I krzyczą: Czekamy na ciebie!
Prosimy, przeczytaj!
Doucz się! Wiedz!
Prawo do informacji właśnie takie jest."
"Mam już imię, mam przezwisko, ale jeszcze to nie wszystko
Polskie mam obywatelstwo, po tatusiu mam nazwisko.
Pesel też mam swój jedyny, autentyczny i prawdziwy.
Moja data urodzenia nigdy w życiu się nie zmienia
Polska daje mi to prawo, brawo Polska, brawo, brawo!"

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczennice: Paulinka Dróżdż, Kornelia Michoń, Julia Szymocha, Alicja Niedzielska, Kasia Psiuk, Marta Kamińska, Zuzia Bąk i Gabrysia Dobrzańska przebrane za bajkowe postacie wystąpiły w przedstawieniu dla młodszych kolegów i koleżanek. Przedstawienie przygotowane przez panią Ewę Pośpiech miało na celu zachęcenie najmłodszych do czytania książek. Do częstego odwiedzania "bajkowej krainy", czyli naszej szkolnej biblioteki zachęcała również Pani Dyrektor. Następnie wszystkie dzieci wraz ze swoimi pluszowymi misiami przystąpiły do zabaw.
W dniu 30 listopada przekazane zostały dary zebrane przez Zespół Szkół w Konarach w ramach akcji charytatywnej "Wigilia z Polakami na Wileńszczyźnie". Akcję prowadził Samorząd Szkolny wraz z klasą III gimnazjum oraz opiekunami SU. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję i za przekazane artykuły spożywcze i szkolne.

.jpg)
Emilka Zgrzebna z klasy II SP otrzymała Wyróżnienie, natomiast Patrycja Brondel z klasy I gimnazjum zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Sztuki Recytatorskiej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach. Tak trzymać dziewczęta!
.jpg)
zdjęcia pochodzą ze strony GOK Kłomnice
Powered by aSc EduPage