Informacje dotyczące reformy edukacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:
reformaedukacji.men.gov.pl
Poniżej broszurka informacyjna:
broszura-dobra-szkola-plik-internetowy_(1).pdf


Informacje dotyczące reformy edukacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod adresem:
reformaedukacji.men.gov.pl
Poniżej broszurka informacyjna:
broszura-dobra-szkola-plik-internetowy_(1).pdf


Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji "Wigilia z Polakami na Wileńszczyźnie". Akcja zorganizowana została z inicjatywy ks. Ryszarda Umańskiego, który od lat organizuje pomoc dla Polaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Stowarzyszenie Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie oraz Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk zaprosili placówki oświatowe do włączenia się w akcję charytatywną. W tym roku artykuły spożywcze zbieraliśmi dla Polaków mieszkających w gminach: Jaszuny i Mickuny oraz dla parafian z Nowej Wilejki, natomiast pluszowe misie, maskotki i słodycze dla dzieci z polskiego przedszkola w Mickunach i polskich szkół w Jałówce i w Pakienie.
W dniu 28 listopada zebrane dary przekazane zostały przedstawicielom Gminy Kłomnice: Panu Piotrowi Juszczykowi - Wójtowi Gminy Kłomnice, Panu Adamowi Śliwakowskiemu - Zastępcy Wójta Gminy Kłomnice oraz Panu Robertowi Kępie.
Do akcji, którą w naszej szkole prowadziło Koło Wolontariatu, włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przekazane produkty spożywcze, słodycze i misie.
.jpg)
Nasze uczennice wystąpiły również podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego jako część akcji. Podczas koncertu zaprezentowały się: Natalka Łapeta, Zuzia Niedzielska, Katarzyna Psiuk i Patrycja Brondel.

zdjęcia pochodzą z facebooka Gmina Kłomnice
W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W uroczystości przygotowanej przez p. Ewę Pośpiech uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas II-III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami. Specjalnym gościem była Dyrektor szkoły Pani Anna Gała, która przyniosła dzieciom wielkiego białego misia. Uczennice klasy IV: Klaudia Chrząstek, Martynka Berska, Martynka Śliwakowska, kl.V: Kornelia Michoń, Paulina Dróżdż i Julia Szymocha oraz Alicja Niedzielska z klasy I gimnazjum zaprezentowały inscenizację pod tytułem "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele uczą zachowania przy stole". Odczytany został również fragment książki o Kubusiu Puchatku. Dla uczniów przygotowany został poczęstunek oraz zabawa z misiami.



Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego stanęli na wysokości zadania i w dniu 23 listopada przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek wspaniałą zabawę z okazji Andrzejek. Oprócz kawiarenki, gdzie można było skosztować pysznego ciasta, muffinek i pączków, działał również pokój wróżb, w którym przyszłość przepowiadali uczniowie szkoły podstawowej. Atrakcją okazały się ciasteczka z wróżbą upieczone przez dziewczęta z Samorządu. Odbyły się wybory Króla i Królowej Balu. Zwyciężyli Kornelia Michoń oraz Jakub Adamowski z klasy V. Zabawa była wspaniała. Zobaczcie sami.



Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, który przypada na 20 listopada we wszystkich klasach odbyły się pogadanki na temat praw jakie przysługują dzieciom. Uczniowie dyskutowali, odgrywali scenki i malowali plakaty przedstawiające swoje prawa. Wykonana została również gazetka przedstawiająca informacje dotyczące Konwencji Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Dziecka, który przekazał nam książeczkę oraz podziękowanie za podejmowanie inicjatyw związanych z obchodami tego ważnego dnia.

W listopadzie zorganizowane zostały dwie szkolne wycieczki. W dniu 14 listopada uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do teatru na spektakl pod tytułem "Tajemniczy Ogród" zorganizowanej przez panie: Martę Sech, Wiolettę Gała-Zyzik i Agnieszkę Musiał.
Natomiast klasy gimnazjalne w dniu 18 listopada wzięły udział w wycieczce do Pszczyny i Oświęcimia pod opieką p. Małgorzaty Fabiszewskiej, p. Ewy Kuchcińskiej oraz ks. Artura Jurczyka.



Kiedy brytyjska królowa obchodzi swoje urodziny? Jak nazywa się najwyższy budynek w Londynie? W którym roku w Londynie pojawiły się słynne piętrowe autobusy? Z takimi niełatwymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego pod hasłem "We love English", który odbył się 17 listopada w Zespole Szkół w Kłomnicach. Konkurs sprawdzał więdzę dotyczącą Londynu. Uczeń klasy VI szkoły podstawowej w Konarach - Bartosz Berski zajął I miejsce. Gratulujemy sukcesu!
Nasze uczennice z klasy III gimnazjum i uczeń ze szkoły podstawowej osiągnęli wspaniałe wyniki podczas XXVII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach.
Zasiadający w komisji aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie: Teresa Dzielska i Adam Hutyra przyznali III miejsce Santiago Kabzińskiemu z klasy IIISP w kategorii I-III Szkoły Podstawowej, I miejsce Gabrieli Dobrzańskiej oraz II miejsce Zuzannie Bąk w kategorii gimnazjum. Do konkursów uczniów przygotowały p. Lena Perlińska i p. Marta Sech. Gratulujemy sukcesów!!!!

.jpg)
zdjęcia pochodzą z GOK Kłomnice
AKCJA CHARYTATYWNA
Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk oraz Stowarzyszenie Patriotyczne „KRESY” w Częstochowie zapraszają do włączenia się w akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.
Akcja polega na zbiórce maskotek, artykułów żywnościowych i słodyczy, które trafią do polskich rodzin i szkół na Kresach w okresie świąt Bożego Narodzenia.
W tym roku artykułami żywnościowymi chcemy obdarzyć Polaków mieszkających w gminach Jaszuny i Mickuny oraz parafian w kościele w Nowej Wilejce.
Słodycze i maskotki Święty Mikołaj przekaże dzieciom w polskim przedszkolu w Mickunach i w polskiej szkole w Jałówce i w Pakienie.
W szkole akcję prowadzi Samorząd Uczniowski. Prosimy przynosić maskotki, zabawki, artykuły spożywcze i słodycze do dnia 24 listopada.
KONCERT CHARYTATYWNY
Jako część akcji w dniu 19 listopada w sobotę o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem „KONCERT ZA MISIA”.
Aby wejść należy przynieść nowego misia albo maskotkę. Zabawki przeznaczone zostaną dla polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie.
Więcej na plakacie…

Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony rokiem wolontariatu. Nasza szkoła chętnie włącza się w różne akcje charytatywne. Już we wrześniu uczniowie szkoły wspomogli akcję Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "POMÓZ I TY". Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 19-letniemu Danielowi Czerniak, który od 7-go miesiąca życia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Szkoła zebrała i przekazała fundacji kwotę 192zł na specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. rowerowózek dla Daniela.
Dziękujemy wszystkim uczniom za dobre serce i włączenie się w akcję.
Więcej na stronie fundacji.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Konarach pod opieką p. Aldony Chrząstek wzięli udział w uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości na cmentarzu parafialnym w Kłomnicach. Uczniowie złożyli kwiaty przy grobie Nieznanego Żołnierza.

W dniu 9 listopada w Zespole Szkół w Konarach odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę przygotowana przez p. Martę Sech, Małgorzatę Fabiszewską, Małgorzatę Gojević oraz Pawła Urbaniaka. W trakcie uroczystości odbyło się również ślubowanie uczennic z klasy I gimnazjum. Pani Dyrektor Anna Gała wręczyła dziewczętom pamiątkowe dyplomy.


Uczennica klasy III gimnazjum Gabriela Dobrzańska zajęła II miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Poetyckim "Pamięci Haliny Poświatowskiej" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 w Częstochowie i Muzeum Częstochowskie pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Częstochowa. Gabrysia pisała wiersz pod opieką pani Marty Sech.

*** (pamięci Haliny Poświatowskiej)
Proszę nie odchodź
nie odchodź jeszcze rytmie
nie gub się
wspaniała rutyno serca
ty
która przetrwałaś momenty bólu i rozpaczy
gdy już myślałam
że bardziej życie boleć nie może
że skoro śmierć jest obok
to i mnie obejmie
gdy chciałam pragnęłam
odejść
tętno
nie gub się jeszcze
nie bądź złośliwy
wyznaczniku życia
wykresie emocji
zostań
tyle o ciebie walczyłam
ten świat mi tyle poświęcił
tak bardzo mi pomógł
zostań
bo bardzo się boję
Co roku w kalendarzu szkolnym mamy między innymi takie uroczystości jak Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet, Mikołajki czy Dzień Dziecka. W zeszłym roku obchodziliśmy szkolny Dzień Kapcia. Tym razem, by dodać szarym, jesiennym dniom kolorów, Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Dzień Przebierańca. Szkolne korytarze przemierzali rycerze (uczniowie z oddziału przedszkolnego), policjanci (klasa II), wojownicy Ninja (klasa III) oraz przedstawiciele różnych narodowości - Japonka, Hinduska, Hawajka, Hiszpanka, Indianie, góralka, szeryf i kowboje (klasa IV). Uczniowie klasy V wcielili się w lekarzy, natomiast uczniowie z klasy VI w strażaków. Nie zabrakło również przedstawicieli zawodów fizycznych - służb porządkowych (klasa IG) oraz murarzy (klasa IIG). Najstarsi uczniowie z klasy III gimnazjum jakby troszkę tego dnia pobledli i zaniemówili - przebrali się bowiem za mimów. Wszystkie grupy zaprezentowały swoje stroje podczas długiej przerwy. Pani Dyrektor Anna Gała pogratulowała uczniom pomysłu, kreatywności i zaangażowania. Ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom nie udało się wyłonić zwycięzcy. Zobaczcie sami...


.jpg)




.jpg)
Gratulujemy Samorządowi Uczniowskiemu wspaniałego pomysłu
i dziękujemy za zorganizowanie zabawy !!!
W dniu 13 października 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Konarach pod opieką księdza Artura Jurczyka, p. Aldony Chrząstek i p. Ewy Pośpiech wzięli udział w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II pod hasłem "Bądźcie Świadkami Miłosierdzia". Nasza młodzież uczestniczyła w Mszy Świętej koncelebrowanej przez krajowego duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II biskupa radomskiego Henryka Tomasika, który przypomniał w homilii wezwanie polskiego papieża, aby szczególnym wyznaniem wiary było miłosierdzie. Mimo deszczowej i chłodnej aury pielgrzymkę na Jasną Górę zaliczamy do udanych i z niecierpliwością czekamy na następną.


W dniu 18 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji XVI Dnia Papieskiego zorganizowana pod opieką ks. Artura Jurczyka. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie oraz nauczyciele, po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn szkoły. Uczennice z gimnazjum przedstawiły piękne wiersze i informacje o Świętym Janie Pawle II czyli patronie naszej szkoły. Śpiewaliśmy również pieśni: “Barka”, “Abba Ojcze” oraz “Błogosławieni, miłosierni” przy akompaniamencie gitary. Po wyprowadzeniu sztandaru głos zabrali Pani Dyrektor Anna Gała i ks. Artur Jurczyk.
Zredagowała: Patrycja Brondel
Tradycyjnie co roku w październiku z okazji Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły zapalają znicz oraz składają kwiaty przy kamieniu - wotum wdzięczności Janowi Pawłowi II znajdującym się na placu szkolnym. Tym razem uczniowie i uczennice klasy II szkoły podstawowej złożyli dwa piękne wieńce, które zostały wykonane przez nich pod opieką pani Aldony Chrząstek z materiałów, które sami przynieśli do szkoły.

14 października 2016r. w Zespole Szkół w Konarach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. By uczcić święto nauczycieli, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty uczniowie naszej szkoły przygotowali liczne aktorskie, taneczne i muzyczne upominki.
Chór szkolny wraz z solistkami: Zuzanną Latosińską i Zuzanną Bąk zaśpiewał kilka utworów muzycznych o tematyce szkolnej. Uczniowie klasy I i II gimnazjum oraz szkolne mażoretki (Martyna Berska, Klaudia Chrząstek, Paulina Dróżdż, Kornelia Michoń) zaprezentowali się w ciekawych układach tanecznych, które dedykowali wszystkim obecnym. Natomiast uczennice z klasy III gimnazjum (Zuzanna Bąk, Gabriela Dobrzańska, Kinga Pietraszewska, Anna Zasępa, Klaudia Zyzik, Dagmara Strączyńska) i uczniowie klasy II gimnazjum (Patrycja Brondel, Katarzyna Psiuk, Jakub Rakowski) uświetnili uroczystość wesołą scenką i utworami poetyckimi, które wzruszały do śmiechu
i do łez. Chłopcy z III gimnazjum zadbali o właściwe nagłośnienie podczas całej uroczystości.
Wszystkie występy odzwierciedlały wdzięczność za trud i poświęcenie jakie wszyscy pracownicy szkoły wkładają codziennie w wychowanie młodzieży.
Serdeczne słowa popłynęły również z ust przybyłych gości w osobach: P. Jan Miarzyński – członek Zarządu, radny Rady Powiatu Częstochowskiego, P. Leszek Wiśniewski radny Rady Powiatu Częstochowskiego, emerytowany nauczyciel i były dyrektor naszej szkoły, P. Barbara Mizera radna Rady Powiatu Częstochowskiego, Sekretarz Gminy Kłomnice, P. Kazimierz Wilkoszewski radny Rady Gminy Kłomnice. Obecne były również: P. Danuta Wilk emerytowana nauczycielka i była dyrektorka naszej szkoły, P. Elżbieta Wilk emerytowana nauczycielka.
Miłym akcentem tego dnia było wręczenie Nagrody Wójta Gminy Kłomnice w dziedzinie oświaty naszym nauczycielom: Pani Dyrektor Annie Gale i Panu Pawłowi Urbaniakowi. W imieniu Wójta Pana Piotra Juszczyka wręczenia dokonała Pani Barbara Mizera Sekretarz Gminy Kłomnice, która przekazała słowa uznania dla ogromu pracy na rzecz szkoły i gminy. To wyróżnienie ważne jest nie tylko dla samych nagrodzonych, ale również dla całej społeczności szkolnej, gdyż ukazuje wkład pracy naszej placówki w życie gminy oraz reprezentowaniu jej w powiecie, województwie.
Jako ostatni w tym dniu głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie, którzy jeszcze raz złożyli życzenia i wręczyli kwiaty na ręce wszystkich osób związanych z oświatą.
autor: Patrycja Brondel – uczennica kl.II gimnazjum




.jpg)


W dniu 28 września odbyła się wycieczka klas młodszych do nadleśnictwa Gidle. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat fauny i flory lasu, spacerowali ścieżką edukacyjną po lesie. Ostatnim punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci otrzymały w prezencie drobne upominki -książeczki i zakładki.


Dni ustawowo wolne od pracy:
Dni wolne od zajęć dydaktycznych ustalone przez Dyrektora szkoły w roku szkolnym 2016/2017 w oparciu o Rozporządzenie MEN z dnia 5.10.2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego
|
1. |
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki dla kl. IIIg |
Małgorzata Fabiszewska
|
|
2. |
Koło matematyczne w klasie IIIg |
Małgorzata Fabiszewska |
|
3. |
Koło historyczne |
Walentyna Wilk |
|
4. |
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego dla uczniów kl. IIIg |
Marta Sech |
|
5. |
Zajęcia z języka polskiego przygotowujące do konkursów i olimpiad |
Marta Sech |
|
6. |
Zajęcia literacko-teatralne |
Wioletta Gała-Zyzik |
|
7. |
Kółko Języka Angielskiego |
Ewa Kuchcińska |
|
8. |
Szkolny Klub Sportowy |
Paweł Urbaniak |
|
9. |
Koło Wolontariatu |
Ewa Kuchcińska, Paweł Urbaniak |
|
10. |
Koło Ekologiczne |
Monika Merda |
|
11. |
Chór szkolny |
Małgorzata Gojević |
|
12. |
Szkolne Koło Caritas |
Ks. Artur Jurczyk |
|
13. |
Zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze w klasie IIISP |
Lena Perlińska |
|
14. |
Zajęcia dydaktyczno -wyrównawcze w klasie IISP |
Aldona Chrząstek |
|
15. |
Zajęcia rozwijające czytanie i pisanie ucznia z trudnościami |
Anna Zielińska |
|
16. |
Koło matematyczno-fizyczne |
Agnieszka Musiał |
|
17. |
Koło językowo-komputerowe |
Agnieszka Szyda |
Powered by aSc EduPage