English Zone

PROJEKT EDUKACYJNY

Projekt edukacyjny w gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013

Gimnazjaliści z klasy I i II w ramach projektu edukacyjnego dotyczącego Świąt Bożego Narodzenia wykonali już część zadań. Jednym z tych zadań było upieczenie świątecznych pierniczków przez obie klasy. Klasa Ig wykonała również typowe brytyjskie ozdoby świąteczne tzw. Christmas crackers. Koordynatorami projektów są p. Agnieszka Szyda -klasa IIg oraz p. Ewa Bąk -klasa Ig.

A oto kilka zdjęć z naszej pracy:

Finał Gimnazjalnego Projektu Edukacyjnego

W dniu 20 grudnia odbył sie uroczysty finał projektów edukacyjnych dotyczących tradycji bożonarodzeniowych. Klasa I gimnazjum miała za zadanie odpowiedzieć na pytanie: "Czym róznią się tradycje bożonarodzeniowe w Polsce od tradycji brytyjskich?", natomiast klasa II porównywała zwyczaje polskie z tradycjami w Niemczech. Uczniowie pod opieką p. Agnieszki Szydy i p. Ewy Bąk wykonali szereg zadań, aby odpowiedzieć na te pytania. Między innymi zebrali informacje, z których powstały później scenariusze akademii, przygotowali prezentacje multimedialne, ozdoby świąteczne i kartki, a także bożonarodzeniowe przysmaki. Nie zabrakło niemieckiego kalendarza oraz stroika adwentowego, przepysznych pierniczków i szopki z piernika (klasa IIg),  jak również Christmas crackers, tradycyjnych babeczek "mince pies"oraz brytyjskiego deseru świątecznego "Christmas pudding" (klasa Ig). Wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli skosztować tradycyjnych smakołyków, a na koniec usłyszeliśmy kolędy w obu językach. Pani Dyrektor Anna Gała podziękowała uczniom za przygotowanie i zaprezentowanie projektu.

A oto zdjęcia z naszej uroczystości...