Wiadomości

Wiadomości

ROK SZKOLNY 2015/2016 ROK SZKOLNY 2014/2015 ROK SZKOLNY 2013/2014 ROK SZKOLNY 2012/2013 ROK SZKOLNY 2011/2012 ROK SZKOLNY 2010/2011 ROK SZKOLNY 2009/ 2010 lata ubiegłe WOŚP

Uroczystości i wydarzenia

ROK SZKOLNY 2009/ 2010

 

Uroczystości szkolne w roku szkolnym 2009/2010

 

 

1 września - Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

              I znów ten 1 września ... do szkoły czas iść. Większość uczniów zastanawia się, dlaczego szkolne dni mijają tak wolno, a wakacyjne biegną w szaleńczym tempie. Może dlatego, że podczas wakacji nie trzeba wymyślać tekstu wypracowania do lektury, której nie miało się w ręku, nie trzeba rozwiązywać zadań, o których nie ma się bladego pojęcia. W wakacje mozna pływać w rzece całymi popołudniami, jeździć na rowerze, skuterze, grać w "nogę" i nikt nie woła "Odrób wreszcie te lekcje!". Wakacje minęły i we wtorek 1 września przywitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2009/2010. Montaż słowno - muzyczny wykonali uczniowie kl. VI przygotowani przez p. Patrycję Smolarek. 

 

 

 

 

 

Uszanujmy pamięć poległych pod Ewiną

Bitwa pod Ewiną to największa bitwa partyzancka na naszym terenie. Odbyła się w dniu 12 wrzesnia 1944r. W tym dniu 600 żołnierzy z 3 Brygady Armii Ludowej im. Gen. Bema zostało otoczonych przez znacznie liczebniejsze siły niemieckie. Po całodziennej walce Polacy przerwali pierścień okrążenia. Straty wroga oceniono na 100 zabitych i ok. 200 rannych, w tym kilku oficerów. Straty polskie to 12 zabitych, 11 rannych i kilkunastu zaginionych.

W 65 rocznicę bitwy odbyły się uroczystości upamiętniające, w których uczestniczyły poczty sztandarowe oraz przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami z poszczególnych szkół naszej gmniy. Nie zabrakło też harcerzy.

Uroczystości rozpoczęła polowa Msza Święta. Poszczególne delegacje złożyły biało-czerwone wiązanki pod pomnikiem poświęconym uczestnikom walk. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Karolina Franas, Justyna Śliwakowska i Bartłomiej Fabiszewski  pod opieką p. Dyrektor Anny Gały.

 

 

30 września - Składamy życzenia naszym kolegom

z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z poszczególnych klas wręczyły swoim kolegom rozmaite prezenty oraz przygotowały poczęstunek w postaci ciast, ciasteczek, owoców, cukierków i napojów. Samorząd Uczniowski zorganizował szereg konkursów i zawodów mających na celu wyłonienie "Mistera Szkoły". Został nim Mariusz Wacek -uczeń klasy III gimnazjum. Nieliczni pracownicy płci męskiej w naszej szkole również otrzymali prezenty.

 

 

8 października -Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

 

              Pielgrzymka szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę to wydarzenie religijne, w którym uczestniczą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W tym roku odbyła się IX pielgrzymka, ale nasza szkoła uczestniczyła w niej dopiero drugi raz. Uczniowie z klas IV-VI wraz z opiekunami poprzez modlitwy, śpiew i zachowanie dali dobre świadectwo o naszej szkole. Corocznie w pielgrzymce bierze udział ok 50 tysięcy uczestników z ok. 500 szkół, w tym z dwóch szkół z Wilna. Każda delegacja dumnie trzyma sztandar z wizerunkiem Jana Pawła II, co wywołuje niesamowite wrażenie.

 

 

 

 

 

 

14 października -Ślubowanie klas pierwszych w Dniu Edukacji Narodowej

 

 

          Tradycyjnie już w Dniu Edukacji Narodowej świętują nie tylko pracownicy naszej szkoły, ale rónież uczniowie klas pierwszych. Po powitaniu przez Panią Dyrektor przybyłych na uroczystość gości: Radnych Gminy Kłomnice - Pana Witolda Brusia i Pana Zbigniewa Modlasińskiego oraz przewodniczącego Rady Rodziców -Pana Kazimierza Wilkoszewskiego, odbyło się ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej, a także ich występ. Pani Dyrektor pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia, a potem każdy odbił swój paluszek w pamiątkowej księdze. Po maluchach przyrzekali uczniowie klasy I gimnazjum, którzy następnie w swoim montażu słowno -muzycznym podziękowali nauczycielom za ich trud włożony w kształcenie i wychowanie młodzieży. Potem wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie akademii Pani Dyrektor Anna Gała podziękowała wszystkim uczniom za pracę i wręczyła "Nagrody Dyrektora". Dziękujemy! Akademię w tym roku przygotowały p. Małgorzata Fabiszewska oraz p. Aldona Chrząstek. Uroczystość uświetnił wystep chóru przygotowanego przez p. Małgorzatę Gojević.

14 października 2009 roku uroczyście ślubowali:

Uczniowie klasy I SP -wychowankowie mgr Aldony Chrząstek:

 

 

 

 

1. Patrycja Brondel                                 2. Julia Jurczyk

3. Marta Kamińska                                 4. Kamil Kliszcz

5. Alicja Niedzielska                               6. Katarzyna Psiuk

7. Jakub Rakowski                                 8. Dawid Skalik

9. Karolina Skorupa                             10. Dawid Wiewióra

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy I gimnazjum -wychowankowie mgr. Małgorzaty Fabiszewskiej:

1. Olga Bilińska                                   2. Damian Borowik

3. Katarzyna Dróżdż                            4. Adrian Jassak

5. Adam Łągiewka                               6. Weronika Michoń

7. Łukasz Pośpiech                             8. Damian Psiuk

9. Paweł Szewczyk                            10. Paulina Sznober

11. Bartek Śliwakowski                      12. Damian Wilk

 

 

  

 

 

 

 

16 października - Dzień Papieski

 

Dzień Papieski, który zawsze przypada w rocznice wyboru Karola Wojtyły na papieża, czcimy corocznie modlitwą podczas mszy św., na którą zapraszamy mieszkańców Konar i Pacierzowa. W tym roku modliliśmy się wspólnie z księdzem Tomaszem Laskowskim w intencji rychłej beatyfikacji naszego Patrona Jana Pawła II. Na koniec uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń pt. "Barka", ulubioną pieśń Papieża.

 

 

Ważne wydarzenie patriotyczne w naszej gminie - 70 rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego AK i Szarych Szeregów.


20 października w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Kłomnicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii Szarych Szeregów. Uczniowie gimnazjum obejrzeli wystawę fotograficzną pt. "Historia harcerstwa na Ziemi Kłomnickiej" oraz wystawę prac plastycznych i poezji harcerza Janusza Włodarskiego. Uroczystość połączona była z promocją książki pt. "Szare Szeregi" autorstwa harcmistrzów Marianny i Mariana Stalków. Książka ukazuje historię organizacji harcerzy działających w Radomsku i okolicach w latach 1938/39 oraz tworzenie się harcerskiej konspiracji po wybuchu II Wojny Światowej. 

 

 

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

 

 

              "To co przeżyło jedno pokolenie drugie przerabia w sercu i pamięci" Pod tym hasłem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości z udziałem przedstawiciela Związku Kombatantów - Pana Władysława Bugały. Zarówno występ uczniów uświetniony śpiewem dziewcząt z chóru szkolnego, jak i opowieści naszego gościa stanowiły wspaniałą lekcję historii Polski. Corocznie w dniu 11 listopada delegacje ze wsystkich szkół naszej gminy wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczą w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Kłomnicach. Po mszy delegacje te zawsze udają się na cmentarze, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkursy przedmiotowe

W listopadzie uczniowie klasy VI SP oraz klas II i III gimnazjum uczestniczą w I etapie konkursu interdyscyplinarnego i konkursó przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. W tym roku szkolnym do II etapu zakwalifikowali się;

Bartek Fabiszewski - kl. VI - konkurs interdyscyplinarny

Agnieszka Biś - kl. IIIg - historia, język polski

Agata Wacek - kl. IIIg - język polski

 

Konkurs "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie"

 

Wśród uczniów z klas "0" - III Szkoły podstawowej zorganizaowany został konkurs plastyczny "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie". Wygrali wychowankowie Pani M. Dziwińskiej czyli klasa "0".

 

 

 

 

 

22 grudnia - Wigilia Szkolna

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w tradycji chrześcijańskiej.Podobnie jak w domu tak i w szkole obchodzimy je bardzo uroczyście. Są "Jasełka" i dzielenie się opłatkiem, mnóstwo serdecznych życzeń. W tym roku jednak "Jasełka" nie odbyły sie, mimo że były przygotowywane. W połowie grudnia w naszej szkole wybuchła epidemia grypy. Nie wiadomo czy była to zwykła sezonowa grypa, czy też "świńska", która straszyły nas media. Szkolna Wigilia była więc bardzo skromna, ale to co najważniejsze, czyli dzielenie się opłatkiem, modlitwa i życzenia nadały uroczysty ton i stworzyły świąteczny nastrój. 

 

Czas Bożego Narodzenia to okres konkursów o tematyce światecznej. Tradycyjnie już w GOK w Kłomnicach odbył się Powiatowy Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny pod hasłem "Pierniki i Anioły". Wśród nagrodzonych znaleźli się: Weronika Michoń (Ig), Kasia Chrząstek (IV), Łukasz i Grzegorz Baran (V i II). 25 stycznia 2010r. uczniowie kl. IV i V wzięli udział w Gminnym Konkursie Piosenek o Tematyce Świątecznej, który odbył się w Zespole Szkół w Kłomnicach. W konkursie tym wyróżnienie zdobyła nasza szkolna solistka Kasia Chrząstek, która wykonała piosenkę "Rocking Around the Christmas Tree". Trzecie miejsce zajęli: Julia Wojtysiak, Karolina Zalas, Asia Gawrońska, Kasia Michoń, Kasia Chrząstek, Weronika Sznober i Kamil Wacek za wykonanie piosenki pt. "Rudolf Czerwononosy Renifer" w języku angielskim. Do występu przygotowała uczniów p. Ewa Bąk. Gratulacje!

 

 

22 stycznia - Kwiatki dla babci, kwiatki dla dziadka....czyli DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka uczniowie klas "O" - III uczcili piosenkami, wierszykami i tańcami. Zaproszeni dziadkowie i babcie otrzymali od swoich ukochanych wnuków samodzielnie wykonane laurki i prezenty. Po występach goście mogli porozmawiać przy filiżance herbaty i cieście. Uroczystośc została przygotowana przez: p. M. Dziwińską, p. A. Chrząstek i  p. A. Berską.

 

   

 

 

 

15 - 28 lutego - Wreszcie upragnione ferie :)

Mamy wreszcie za soba długi okres nauki, konkursów, poprawiania ocen, wycieczek i stresu, który  od lat towarzyszy nie tylko uczniom ,ale także i nauczycielom. Były też przyjemne chwile: wyjazd do teatru im. Adama Mickiewicza na sztukę "Zemsta", projekcja filmów dla dzieci i tych bardziej poważnych filmów takich jak np. "Dzieci Ireny Sendlerowej", który go głębi poruszył serca gimnazjalistów. Odwiedzili też naszą szkołę aktorzy teatralni, przedstawiając uczniom "Dzieje Polski od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego". Oprócz wydarzeń historycznych zaprezentowano kolczugi, hełmy i tarcze. Odbyła się również Zabawa Choinkowa przygotowana przez Radę Rodziców.

Tuż przed feriami podziękowaliśmy za wspólną pracę i razem przeżyte 1,5 roku pani Urszuli Gołdon, która zastępowała panią Lenę Perlińską.

W ferie nasi uczniowie nie mogli narzekać na nudę, ponieważ zorganizowano wycieczki: na lodowisko w Częstochowie, na kręgielnie "Hula Kula" w Rudnikach oraz na basen w Częstochowie. Młodsze dzieci mogły wyszaleć się w "Dziecięcym Raju" w Rudnikach. Na terenie szkoły zorganizowano zawody sportowe m.in. cieszący się dużym zainteresowaniem Turniej Tenisa Stołowego "KONARY OPEN".

 

 

8 marca  - Kwiatek dla kobiety małej i dużej czyli DZIEŃ KOBIET

Ponoć tego święta nie powinno się obchodzić, poniewać należy podziwiać i komplementować kobiety codziennie. Bez tego dnia byłoby jednak smutno; bez życzeń, słodyczy i kwiatów... Wszystkie przecież na to czekamy  - my kobietki małe i duże. Jak co roku chłopcy przygotowują swoim koleżankom z klasy słodki poczęstunek oraz skromne prezenty. Skłądają życzenia i są dla nich mili ... niezbyt długo, ale jednak... Dorosłe kobiety otrzymują kwiaty. Są to przeważnie tulipany zwiastujące nadchodzącą wiosnę.

 

 

10 marca - Wizyta Arcybiskupa Stanisława Nowaka

 

Podczas wizytacji kanonicznej Parafii pod wezwaniem Świętego Marcina w Kłomnicach do naszej szkoły przybył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Nowak. Dostojny gość wstąpił w progi naszej szkoły w towarzystwie Księdza Proboszcza Mirosława Turonia. Jego Ekscenlencję w imieniu całej szpołeczności szkolnej powitała wierszem i kwiatami delegacja naszych uczniów: Patrycja Brondel, Paweł Chrząstek i Agata Wacek. Honorową straż w strojach "Gwardii Papieskiej" w tym dniu pełnili uczniowie gimnazjum: Rafał Cieślak i Łukasz Lewandowski. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, by spotkać sie z tak ważnym gościem. Słowa powitania w imieniu Grona Pedagigcznego wygłosiła Pani Dyrektor Anna Gała. Następnie wszyscy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniównaszej szkoły pod kierunkiem Pani Walentyny Wilk, Pani Marty Sech i Pani Patrycji Smolarek. Poświęcony on był Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Wierszom towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem Małgorzaty Gojević. Ksiądz Arcybiskup podziękował za wielkie zaangażowanie wszystkich uczniów, ich postawę oraz podkreślił wysoki poziom uroczystości. Następnie skierował do zgromadzonych bardzo pouczające słowa nawiązujące do nauk Patrona naszej szkoły i jego słów, któe były mottem tej uroczystości "Wy jesteście nadzieją świata, wy jesteście moją nadzieją". Na zakończenie spotkania z uczniami Ksiądz Arcybiskup udzielił zgromadzonym duszpasterskiego błogosławieństwa. Ta historyczna chwila została utrwalona w fotograficznym obiektywie. Ostatnim punktem programu było spotkanie Arcybiskupa z nauczycielami i pracownikami szkoły. Dostojny gość kończąc wizytę w szkole w Konarach pozostawił po sobie ślad w postaci wpisu w "Kronice Patrona". Spotkanie to głęboko zapadnie w pamięć uczniom jak i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli. Było ono fundamentem do dalszej współpracy pomiędzy szkołą a Kościołem.

 

15 kwietnia - Akademia oraz Msza Święta w intencji ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Corocznie Pani Walentyna Wilk przygotowuje dla uczniów naszej szkoły lekcję historii poświęconej wydarzeniom, które miały miejsce w 1940r. w Katyniu, gdzie wymordowano tysiące Polaków. W tym roku również zaplanowana była uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar sowieckiego mordu. Nikt nie spodziewał się, że lista poległych nagle poszerzy się o 96 nazwisk. W sobotę 10 kwietnia około godziny 9 Polską wstrząsnęła niewiarygodna wręcz wiadomość. W pobliżu lotniska pod Smoleńskiem rozbił się podchodzący do lądowania samolot wiozący polską delegację udającą się na obchody do Katynia. Katastrofy nikt nie przeżył. Wśród ofiar znalazły się znakomitości polskiego świata politycznego na czele z Prezydencką Parą Marią i Lechem Kaczyńskimi oraz Ryszardem Kaczorowskim, ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie. Zginęło wiele osobowści z różnych ugrupowań politycznych oraz przedstawiciele rodzin katyńskich. W jednym momencie nasza Ojczyzna została osierocona. Dla wszystkich Polaków był to ogromny cios, sytuacja zupełnie niezrozumiała. Następne dni to czas łez i żałoby. W naszej szkole, podobnie jak w tysiącach innych, odbyła się uroczystości poświęcona nie tylko ofiarom mordu katyńskiego, ale także katastrofy samolotu prezydenckiego. Akademia rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpiły wspomnienia zarówno te z 1940r. jak i te z tragicznej soboty 10 kwietnia 2010r.

 

Świetny wynik Olgi Dróżdż

Uczennica kl. II gimnazjum Olga Dróżdż wzięła udział w I Wojewódzkim Konkursie Historyczno - Literackim "Prawda i kłamstwo o Katyniu". Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Lech Kaczyński. Udział w tym konkursie przyczynił się do wzmocnienia tożsamości narodowej młodzieży, czego wyrazem było nieustanne dążenie do odkrywania prawdy historycznej. Rok 2009/2010 MEN ogłosiło "Rokiem Historii Najnowszej". Konkurs ten wpisał się więc świetnie w wytyczne Ministerstwa. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia 2010r. w Myszkowie. Olga Dróżdż zajęła III miejsce w kategorii gimnazjum. Współorganizatorką konkursu była Poseł na Sejm RP -pani J. Wisniewska, która wręczała dyplomy i nagrody. Olu, gratulujemy!!!

 

 

Kwiecień 2010 - Centralna Komisja Egzaminacyjna sprawdza umiejętności naszych uczniów

Dla uczniów klasy VI SP i klasy III gimnazjum kwiecień jest miesiącem stresu i bólu brzucha. Najpierw klasa VI zmierzyła się z zestawem zadań sprawdzianu 2010, a później klasa III "walczyła" przez 3 dni z egzaminem gimnazjalnym. Po opuszczeniu sali egzaminacyjnej jedni byli zadowoleni, inni trochę mniej. Wszyscy jednak czuli się szczęśliwi, że "już po wszystkim". W czerwcu okazało się, że nasza klasa VI tak nieliczna (7 osób) osiągnęła najlepszy w gminie Kłomnice wynik -32,14 punkta na 40 punktów mozliwych do zdobycia. Gratulujemy i życzymy by uczniowie utrzymali pierwsze miejsce w gminie na egzaminie gimnazjalnym.

 

 

11 maja Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku i była pierwszą w Europie nowoczesną spisaną konstytucją. Wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa łagodząc w ten sposób nadużycia pańszczyzny. Wyżej wymienione, a także inne wiadomości na temat Konstytucji 3 Maja, a zwłaszcza okoliczności jej uchwalenia przedstawili uczniowie klasy V podczas krótkiego montażu słowno - muzycznego przygotowanego pod kierunkiem Pani Agnieszki Szydy.

 

 

Dzień Ziemi i Gminna Sesja Ekologiczna

... która nie odbyła się. Zaproszenia rozesłane do szkół, inscenizacja wyuczona do perfekcji, regulamin i scenariusz przebiegu sesji skrupulatnie przygotowany, dekoracja wymyślona i częściowo wykonana. I co? Po co ten wysiłek? Do sesji zgłosiła się jedynie szkoła z Zawady, więc nie było sensu jej organizować. W naszej szkole odbył się tylko krótki apel z okazji Dnia Ziemi, podczas którego uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Musiał, pani Ewy Pośpiech i pani Małgorzaty Gojević. W montażu tym umęczona brzoza - Justyna Bilińska narzekała na swój ciężki los, który zgotowali jej ludzie. Oj, gdyby drzewa umiały mówić, dowiedzielibyśmy sie o sobie dużo przykrych rzeczy...

 

 

 

18 maja  - Dzień Patrona w Kościele w Kłomnicach

Corocznie "Dzień Patrona" obchodzimy w rocznicę śmierci Jana Pawła II, czyli 2 kwietnia. W tym roku jednak termin ten przypadł w Wielki Piątek, więc wyjątkowo "Dzień Patrona" uroczyście obchodziliśmy w 90 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Tradycyjnie uroczystości odbyły się w Kościele Parafialnym w Kłomnicach, w którym zgromadzili się mieszkańcy parafii oraz zaproszeni goście. Podczas występu uczniowie naszej szkoły przypomnieli niektóre wydarzenia z życia Papieża Polaka, a także zaśpiewali ulubione jego pieśni. Wieczornicę uświetniła obecność pocztów sztandarowych z poszczególnych szkół naszej gminy. Uroczystość została przygotowana przez: p. Walentynę Wilk,         p. Martę Sech, p. Patrycję Smolarek, P. Pawła Urbaniaka,  ks. Tomasza Laskowskiego, p. Ewę Bąk, p. Małgorzatę Gojević. 

 

26 maja - My kochamy nasze mamy czyli DZIEŃ MAMY

Zwyczajem naszej szkoły jest uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy przygotowana przez uczniów klas "0" - III, podczas której mamy mogą podziwiać występy swoich pociech. Uczniowie poszczególnych klas kolejno prezentują swoje umiejętności: taniec, śpiew i recytacje wierszy. Potem wręczają prezenty swoim mamom i zapraszają na słodki poczęstunek, przy którym można porozmawiać na różne tematy. Atmosfera w tym dniu jest niezwykle odświętna i radosna. Mamy czują się docenione i naprawdę najważniejsze. Życzenia, laurki często zapisane nieco koślawymi literkami są najpiękniejszym prezentem. Uroczystość została przygotowana przez: p. Agnieszkę Berską, p. Lenę Pelińską, p. Aldonę Chrząstek i p. Małgorzatę Dziwińską.

W tym roku uroczystości związane z Dniem Mamy odbyły się także w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach, gdzie występowały dzieci z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowały "pierwszaki" przygotowane przez Panią Aldonę Chrząstek. Wykonały między innymi "taniec z parasolkami" w strojach zaprojektowanych przez swoja wychowawczynię. Występ naszych małych artystów bardzo się wszystkim podobał.

1 czerwca - Dzień Dziecka - Dzień Olimpijczyka

W tym roku w Dniu Dziecka bawiliśmy się doskonale, ponieważ odbył się u nas Gminny Dzień Olimpijczyka. W związku z tym zjechały się do Konar drużyny ze wszystkich szkół gminy wraz ze swoimi opiekunami. Młodzi sportowcy rywalizowali ze sobą w różnych dyscyplinach: biegu na 60m oraz w biegu sztafetowym, rzucie piłką lekarską, skoku w dal i wzwyż. Nasi uczniowie kibicowali swoim kolegom i koleżankom biorącym udział w rozgrywkach. Dzięki temu zdobyliśmy dwa pierwsze miejsca: w biegu na 60m najlepsza okazała się Kasia Dróżdż z klasy I gimnazjum, a w rzucie piłką lekarska -Mariola Latosińska z kl. III gimnazjum.

Po zawodach lekkoatletycznych rozpaliliśmy ognisko i wszyscy upiekli sobie kiełbaski, które potem spałaszowali z wielkim apetytem. Najbardziej głodni zjedli po dwie, a nawet po trzy porcje. Na koniec nastąpiło rozdanie nagród i dyplomów, którego dokonały: Z-ca Wójta Gminy Kłomnice -p. Wanda Kusztal wraz z p. Dyrektor Anną Gałą. Oj, gdyby Dzień Dziecka byl częściej, to szkoła nie byłaby taka zła!

 

Czerwiec - wycieczkowy czas

 

Kużnica Stara - Wycieczka klas "0" - III

W słoneczny, wiosenny dzień uczniowie klas 0 - III wybrali się do malowniczo położonej miejscowości o nazwie Kuźnica Stara koło Poraja. Gościli oni w pracowni ceramicznej "Czarodziejska Zagroda". Z wielkim zapałem i zaangażowaniem samodzielnie wykonali wspaniałe figurki z gliny, które po kilku dniach dotarł do rąk własnych małych artystów. Po twórczej, ale mozolnej pracy dzieci odpoczywały przy ognisku i wspólnej zabawie.

16 czerwca - Pszczyna - Dinozatorland - Oświęcim - Wycieczka klas IV - II g

W dniu 16 czerwca dwie grupy uczniów wybrały sie na wycieczkę autokarową. Pierwszym jej punktem było zwiedzanie Pszczyny i jej licznych atrakcji. Uczniowie przechadzali się malowniczymi uliczkami Pszczyny, zwiedzili Skansen Wsi Pszczyńskiej, gdzie zapoznali się z dawną wiejscką zabudową, poznali sprzęt używany w gospodarstwie domowym i w polu. Karmili owce i kozy. Po skansenie przyszła kolej na zwiedzanie bardziej dostojnych pomieszczeń pałacu książąt pszczyńskich. Wszystkich zachwyciło niesamowite piękno mebli, dywanów, licznych portretów i obrazów przybliżających zwiedzającym minione czasy. Każde pomieszczenie, każdy salon to oddzielna historia zamieszkujących tu arystokratów i ich gości. Z pałacu, ścieżkami parkowymi uczniowie udali się do Zagrody Żubrów. W zagrodzie tej można było podziwiać nie tylko żubry, ale również przepiękne pawie.  Zmęczeni mogli usiąść obok Księżniczki Daisy na ławeczce przed pałacem i chwilkę odpocząć. Po zwiedzeniu Pszczyny część uczniów udała się do DinoZatorLandu w miejscowości Zator. Tam poznali przeróżne gatunki największych gadów zamieszkujących niegdyś Ziemię. Druga część wycieczki składająca się z gimnazjalistów pojechała do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Tutaj pani przewodnik oprowadziła naszych uczniów po pomieszczeniach budynków obozowych, opowiedziała o warunkach życia i pracy przebywających w Auschwitz więźniów, a także karach stosowanych przez hitlerowskie władze obozowe. Największe wrażenie na młodzieży zrobiły stosy włosów, butów zgromadzone w gablotach jako dowód po zamordowanych. Dużym szokiem był też film, który zpstał nagrany w pierwszych dniach po wyzwoleniu obozu. Wycieczkę zorganizowały p. Małgorzata Fabiszewska, p. Ewa Bąk oraz p. Agnieszka Musiał.

10-11 czerwca - Wycieczka klasy III gimnazjum do Kotliny Kłodzkiej

Była to wycieczka dwudniowa zorganizowana prze Panią Martę Sech. Pierwszego dnia uczestnicy podziwiali Kłodzko, Duszniki Zdrój i Kudowę Zdrój. Przechadzali się mostem gotyckim, zwiedzali rynek i Twierdzę Kłodzką w części górnej i podziemnej. Niewątpliwie duże wrażenie na uczniach zrobiła wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej. Na zakończenie dnia wszyscy przespacerowali się po parku zdrojowym w Kudowie i degustowali wodę uzdrowiskową. Drugi dzień wycieczki był bardziej wyczerpujący ale równie atrakcyjny. Uczestnicy "wdrapywali" się na Szczeliniec. Jest to przepiekne miejsce, pełne niesamowitych widoków, w którym panuje swoisty mikroklimat. Stamtąd wycieczkowicze udali się Drogą Stu Zakrętów do Wambierzyc, by zwiedzić Bazylikę, pożegnać się z przewodnikiem i wyruszyć do domu. Niestety, to co miłe i przyjemne szybko się kończy , ale wspomnienia pozostają do końca życia. 

22 czerwca  - IV Rocznica nadania Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II

Jak szybko płynie czas. Aż trudno uwierzyć, że minęły już 4 lata od uroczystości nadania Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II. Dla upamiętnienia tych niezwykłych wydarzeń odbyła się dziś w naszej szkole Msza Święta, która odprawił ks. T. Laskowski. Po mszy cała społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor udała się na zewnątrz szkoły aby złożyć kwiaty i zapalić znicz przy kamieniu pamiątkowym. 

23 czerwca - Spotkanie z Prof. Dr Hab. Marianem Wilkiem -Absolwentem naszej szkoły

 

 

                 Na zaproszenie naszej Pani Dyrektor przybył niezwykły gość - prof. dr hab. Marian Wilk wraz ze swoją córką. Pan m. Wilk jest rektorem Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi i co najważniejsze absolwentem naszej szkoły. Mimo ważnego stanowiska nasz gość okazał się przemiłym człowiekiem, któremu nie są obce problemy dzieci. W trakcie spotkania z uczniami wracał wspomnieniami do swojego dzieciństwa oraz namawiał do zdobywania wiedzy. Na koniec obdarował wszystkich drobnymi podarunkami.

 

 

 

Domki z zapałek?

Domki, a właściwie całe zagrody z zapałek to pomysł Pani Małgosi Gojević. Uczniowie klas I -II gimnazjum wykonywali je w grupach przez kilka tygodni podczas zajęć techniki. Niektóre z nich były bardzo pomysłowe i ładne. Najlepsze prace zostały wystawione na górnym korytarzu. Ich autorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I miejsce: Patryk Fronczek, Mateusz Sikora, Adrian Pianka

II miejsce: Olga Bilińska, Paulina Sznober, Weronika Michoń, Kasia Dróżdż

III miejsce: Olga Dróżdż, Paulina Strączyńska, Patrycja Mielczarek.

Gratulujemy pomysłowości!

 

 

24 czerwca - Dzień Europejski

W przeddzień zakończenia roku szkolnego odbchodziliśmy Dzień Europejski zorganizowany przez p. Ewę Bąk, p. W. Wilk oraz p. A. Szydę. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Poszczególne klasy -drużyny reprezentowały wylosowane wcześniej państwa: kl. IV -Niemcy, kl. V -Francja, kl. VI -Włochy, kl. IG -Grecja, kl. IIgG-Czechy i kl. IIIG -Hiszpania. Drużyny prezentowały sławne osobistości lub symbole wylosowanego kraju. Oprócz tego konkurs obejmował następujące kategorie: 

-najciekawszy strój prezentujący symbole UE

- konkurs wiedzy na tematy związane z wylosowanym państwem

-zaprezentowanie walca wiedeńskiego

-zawody sportowe

-piosenka w języku obcym w formie karaoke.

Wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

 

25 czerwca - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Wreszcie nadszedł ten najmilszy dzień dla całej szkolnej społeczności, a więc nie tylko dla uczniów, ale również nauczycieli i obsługi. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor mgr A. Gała przystąpiła do rozdawania uczniom kl IIIG dyplomów, świadectw i licznych nagród książkowych. Zanim jednak do tego doszło, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali godnie reprezentować naszą szkołę po opuszczeniu jej murów. Dziś szkołę ukończyli następujący uczniowie Gimnazjum:

1. Bekus Dorota

2. Biś Agnieszka

3. Cieślak Drab

4. Drab Krystian

5. Dzionek Justyna

6. Klęk Agata

7. Latosińska Mariola

8. Lewandowski Łukasz

9. Misiewicz Marcelina

10. Szewczyk Cezary

11. Sznober Kamil

12. Śliwakowski Piotr

13. Wacek Agata

14.Wilkoszewski Tomasz

Wychowawcą klasy była pani mgr Marta Sech.

Gdy juz nagrody zostały rozdane, świeżo upieczeni absolwenci podziękowali poszczególnym nauczycielom za włożony trud w krótkim montażu słowno-muzycznym, wręczając im kwiaty i pamiątkowe wierszyki, często bardzo trafne.

Po wystepie kl. IIIG na scenę wyszli uczniowie kl IIG, aby pożegnać wierszem i piosenką swych starszych kolegów. Podarowali im także ""Bursztynowe Słoiki" - puchary pełne cukierków, wykonane ze słoików po kawie. Na każdym widniał obrazek oraz napis odpowiedni dla danej osoby. 

Na zakończenie akademii Pani Dyrektor rozdała świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniom z pozostałych klas, a rodzice kl. IIIG zaprosili na kawę i ciasto.  

 

 

Wakacje i wakacyjne wycieczki

Upragnione wakacje wreszcie nadeszły a wraz z nimi wyjazdy i wycieczki. Jedną z atrakcji oferowanych przez szkołę była rowerowa wycieczka. Mimo dużego upału nie zabrakło chętnych w wyprawie do Gminy Gidle. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Klasztoru w Gidlach, następnie odwiedziliśmy Nadleśnictwo Gidle gdzie mogliśmy obejrzeć wystawę dotyczącą fauny i flory lasów gidelskich. Ostatnim i chyba najprzyjemniejszym punktem wycieczki był pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym w miejscowości Ojrzeń. Tutaj po posiłku każdy znalazł coś dla siebie: pływanie łódką, zabawę na trampolinie lub odpoczynek w domku na drzewie.  
 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konarach
    Konary, ul. Szkolna 3, 42-270 Kłomnice
    woj. śląskie
  • (34) 3281 584

Galeria zdjęć