Wiadomości

Wiadomości

ROK SZKOLNY 2015/2016 ROK SZKOLNY 2014/2015 ROK SZKOLNY 2013/2014 ROK SZKOLNY 2012/2013 ROK SZKOLNY 2011/2012 ROK SZKOLNY 2010/2011 ROK SZKOLNY 2009/ 2010 lata ubiegłe WOŚP

Uroczystości i wydarzenia

ROK SZKOLNY 2010/2011

Uroczystości szkolne w roku szkolnym 2010/2011

 


Artykuły dotyczące uroczystości szkolnych są w większości autorstwa p. Małgorzaty Fabiszewskiej i pochodzą z kroniki szkolnej. Inni autorzy to: p. Ewa Bąk, p. Marta Sech, p. Walentyna WIlk, uczniowie Zespołu Szkół w Konarach: Paulina Koza, Justyna Bilińska, Paulina Strączyńska i Olga Dróżdż. Zdjęcia z opisanych poniżej uroczystości można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

 

 

 

Uroczystości Szkolne w roku szkolnym 2010/2011

 

 

 

1 września - Rozpoczęcie roku szkolnego

I znów do szkoły... przed nami 10 miesięcy nauki w roku szkolnym 2010/2011

 

 

                 Każdy rok szkolny zaczynamy Mszą Święta w kościele parafialnym w Kłomnicach. Póżniej gromadzimy się w sali gimnastycznej naszej szkoły, aby uroczyście rozpocząć nowy etap nauki. W tym roku w akademii uczestniczyli również zaproszeni goście: Pan Jan Piech -sołtys wsi Konary i Pan Witold Bruś -Radny Gminy Kłomnice. Po przemarszu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, uczniowie klas V, VI i I gimnazjum przedstawili kilka wierszy o tematyce wojennej, bo 1 września to nie tylko rozpoczęcie roku, ale także rocznica  wybuchu II Wojny Światowej. Akademię zakończyło powitanie wszystkich zgromadzonych przez Panią Dyrektor, która przedstawiła nowego księdza mgr Kamila Zadrożnego oraz życzyła uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Poniżej pierwszaczki z panią Agnieszką Berską oraz akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

 

 

 

 

 

 

5 i 12 września - Pamiętamy o poległych w Kajetanowicach i pod Ewiną

                 5 września odbyły się w Kajetanowicach uroczystości związane z 71 rocznicą pacyfikacji wsi Kajetanowice i Piaski. Uczestniczyły w nich poczty sztandarowe ze szkół gminy Kłomnice i Gidle. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Kamil Wacek, Asia Gawrońska i Weronika Sznober wraz z opiekunami: p. Aldoną Chrząstek oraz p. Dyrektor Anną Gałą. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kaplicy przy 63 mogiłach poległych z Kajetanowic i Piasków. Honorowymi gośćmi byli Wójt gm. Kłomnice - A. Zając oraz Wójt gminy Gidle -p. Kubasiak. Po mszy i przemówieniach gości, delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poległych. Na koniec odbył się Apel Poległych prowadzony przez p. Agnieszkę Borowiecką.

Tydzień później, czyli 12 września miały miejsce obchody rocznicy bitwy pod Ewiną w 1944r., w których brały udział władze gminy Kłomnice oraz poczty sztandarowe. Po Mszy Św. i przemówienich uczestnicy mieli okazję posłuchać wspomnień kombatantów. Uroczystość zakończyła się przemarszem pod pomnik poległych, gdzie złożono kwiaty.

 

 

28 września - Uczymy się Pierwszej Pomocy

 

 

              28 września uczniowie klas V - IIIG uczestniczyli w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy prowadzonym przez ratownika medycznego. Dowiedzieli się jak należy wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca, a także przećwiczyli te czynności na fantomach. Uczyli się układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, postępowania z osobą chorą na epilepsję, itp. Oprócz pierwszej pomocy zaproszony gość przedstawił zebranym prezentację na temat skutków spożywania alkoholu, popartą filmem ukazującym efekty wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

 

 

 

 

 

 

 

 

29 września - "ŁOWCY BURZ" prezentacja przygotowana przez naszego absolwenta

 

 

 

 

            Rafał CIeślak to "świeży" absolwent naszego gimnazjum, który interesuje się fotografią. Jego pasją są filmy i zdjęcia wykonane podczas burz i trąb powietrznych.

29 września Rafał postanowił podzielić się swoją wiedzą na temat przyczyn i skutków tych zjawisk. Obejrzeliśmy więc kilka filmów przedstawiających przebieg burz i trąb mających niszczycielską siłę. Dowiedzieliśmy się też jak postępować, gdzie się schować podczas takich niebezpiecznych zjawisk, aby uniknąć ciężkich obrażeń czy nawet śmierci. Wiedza ta jest nam niezbędna, ponieważ w Polsce coraz częściej dochodzi do zniszczeń spowodowanych silnymi wirami powietrznymi czy ulewami.

 

 

 

 

 

30 września - Nasi chłopcy przyjmują prezenty czyli ... DZIEŃ CHŁOPAKA

 

                    Jak ten czas szybko płynie. Niedawno były wakacje, a tu już ostatni dzień września, na który przypada Dzień Chłopaka. Toteż w całej szkole widać chłopców chwalących się prezentami od swoich koleżanek z klasy. Noszą ogromne długopisy, kolorowe ołówki, kubki ze śmiesznymi napisami, breloczki, itp. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się także konkurs na "Mistera Szkoły" przygotowany przez Samorząd Uczniowski pod okiem p. Ewy Bąk i p. Agnieszki Berskiej. Chłopcy rywalizowali w różnych konkurencjach. Były tańce, piosenki, prezentacja i umiejętnosć podrywania dziewczyn, rysowanie ideału kobiety, a także wiele innych zabawnych konkursów, w których chłopcy musieli wykazać się wielką odwagą, kreatywnością i wyobraźnią. Po "surowej" ocenie jury, okazało się, że "Misterem Szkoły Podstawowej" został Piotr Muras z kl. VI, a "Misterem Gimnazjum" Patryk Fronczek z kl. III. Zwycięzców nagrodzono oklaskami oraz szarfami. Wesołym akcentem było wykonanie przez dziewczęta z gimnazjum piosenki Danuty Rinn pt. "Gdzie Ci mężczyźni?" oraz występ gimnazjalistów w piosence T.LOVE "Chłopaki nie płaczą". 

 

 

 

Wyniki wyborów Mistera Szkoły:

Szkoła podstawowa:

1. Piotr Muras - Mister Szkoły Podstawowej

2. Oskar Woszczyna - I Vice-Mister Szkoły Podstawowej

3. Michał Krok - II Vice-Mister Szkoły Podstawowej

Gimnazjum:

1. Patryk Fronczek - Mister Gimnazjum

2. Damian Psiuk - I Vice-Mister Gimnazjum

3. Adrian Jassak - II Vice-MIster Gimnazjum

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!!!

 

 

 

 

 

14 października - GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

„Za Wasz trud - bukiety astrów, bukiety róż”

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Konarach.

Marta Sech, Walentyna Wilk

 

Jest w kalendarzu szczególna data , ważny jesienny dzień, gdy szkolne mury radość oplata, troski odchodzą w cień.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                14 października 1773r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. KEN była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie. W 1982r. doroczne święto nauczycielskie było po raz pierwszy obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.  Obecnie ta uroczystość jest doskonałą okazją do spotkania wszystkich pracowników oświaty, zarówno czynnych zawodowo, jak i emerytów.

Gospodarzami tegorocznej uroczystości byli: Dyrektor Zespołu Szkół w Konarach mgr Anna Gała, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie i pozostali pracownicy szkoły.

                Już po raz trzeci w gościnnych murach naszej placówki zawitali znamienici goście, wśród których nie zabrakło: pani Anny Gamalczyk – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, pani Władysławy Tkaczyk - Starszego Wizytatora Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, pana  Adama Zająca - Wójta Gminy Kłomnice, pani  Wandy Kusztal – Zastępcy Wójta, Radnych Gminy  Kłomnice, pani Haliny Paruzel – Tkacz – Skarbnika Gminy Kłomnice, pani Róży Wiewióry – Sekretarza Gminy Kłomnice, ks. Kanonika Mirosława Turonia – Proboszcza Parafii Kłomnice, Radnych Rady Powiatu, pana Jarosława Łapety - Przewodniczącego Rady Gminy Kłomnice wraz z Radnymi,  pracowników Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Dyrektorów placówek oświatowych z terenu naszej gminy wraz z pracownikami oraz wielu innych zaproszonych osobistości.

 

 

 

               Po ciepłych słowach powitania nastąpiła uroczysta chwila ślubowania i wręczenia przez Wójta – Pana Adama Zająca  i V- ce Wójt  - Panią Wandę Kusztal aktów awansu zawodowego. Do grona nauczycieli mianowanych wkroczyli: mgr Joanna Suliga (ZS w Kłomnicach ), mgr Mart Sech (ZS w Konarach), mgr Karolina Raźniak (ZS w Kłomnicach), mgr Aneta Szyda (ZS w Zawadzie). W tym świątecznym dniu oprócz szczerych gratulacji i podziękowań nie zabrakło pięknych kwiatów oraz Nagród Wójta Gminy Kłomnice w Dziedzinie Oświaty, wręczonych nauczycielom za działalność edukacyjną i wychowawczą.  Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dyrektor Przedszkola w Kłomnicach mgr Janina Kozłowska, Dyrektor Przedszkola w Rzerzęczycach mgr Danuta Topolska, mgr Edyta Kocan (Przedszkole w Rzerzęczycach), mgr Aleksandra Knysak (ZS w Witkowicach), mgr Mariola Królik (ZS w Witkowicach), mgr Joanna Wójcik (ZS w Garnku), Dorota Kozłowska (ZS w Garnku), mgr Małgorzata Gojević (ZS w Konarach),Dyrektor Zespołu Szkół w Konarach  mgr Anna Gała, mgr Dorota Tomczyk (ZS w Skrzydlowie), mgr Alina Błaszczyk (ZS w Skrzydlowie), Dyrektor Zespołu Szkół w Skrzydlowie mgr Lidia Burzyńska, mgr Walentyna Wilk (ZS w Zawadzie), mgr Katarzyna Wasilenko (ZS w Zawadzie), mgr Barbara Knop (ZS w Zawadzie), mgr Artur Raźniak (ZS w Zawadzie), mgr Anna Pietras (ZS w Rzerzęczycach), mgr Marta Krok (ZS w Rzerzęczycach), Dyrektor Zespołu Szkół w Rzerzęczycach mgr Ryszard Krok, mgr Anna Łągiewka (ZS w Kłomnicach), mgr Elżbieta Pindych (ZS w Kłomnicach), mgr Marzanna Borkowska (ZS w Kłomnicach), mgr Jadwiga Kaczorowska (ZS w Kłomnicach), mgr Agnieszka Michoń (ZS w Kłomnicach), Teresa Pękla (ZS w Kłomnicach), mgr Robert Gonera (ZEAS).

 

 

 

 

 

Po wręczeniu nagród wystąpił przewodniczący Rady Gminy Jarosław Łapeta wraz z Małgorzatą Śliwakowską- Przewodniczącą Komisji Oświaty, Sportu, Zdrowia i Polityki Społecznej, przekazując na ręce Pani Dyrektor piękny upominek w postaci książki pt.: „Polska samorządna – ilustrowane dzieje administracji i samorządu terytorialnego na tle historii Polski”. Rok 2010 jest szczególny dla polskiej samorządności, gdyż został ogłoszony przez Senat RP Rokiem Demokracji Lokalnej, tym bardziej pragniemy z całego serca podziękować za ten wyjątkowy dar.

 

 

 

 

 

              Część oficjalna zakończyła się wystąpieniem przybyłych gości, którzy w swoich przemówieniach podkreślali, jak istotna w życiu społecznym jest rola nauczyciela. Nieustannie bowiem stoją oni w obliczu trudnych zadań wychowawczych. Goście dziękowali za wrażliwość na potrzeby młodych ludzi, za poświęcenie i zaangażowanie w pracę. Wszelkie podziękowania były niejako podpisem pod hasłem widniejącym w centralnym miejscu sceny: „Za Wasz trud -  bukiety astrów, bukiety róż”.  Kolejną formą podziękowania za trud włożony w wychowanie młodzieży był występ uczniów naszej szkoły. Na scenie zaprezentowali się uczniowie kl. I – III w przepięknych kolorowych strojach z parasolami w ręku, by zademonstrować układ taneczny, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w dobry nastrój. Jednak „najpiękniejszymi kwiatuszkami” byli uczniowie oddziału przedszkolnego, którzy w bajkowych strojach w swym tańcu i śpiewie zmiękczyli niejedno serce oglądającego.   Potem wystąpili gimnazjaliści w humorystycznych scenkach o tematyce szkolnej. W prezentowanych skeczach nie zabrakło niekompetentnych nauczycieli, zaspanego dyrektora, charakterystycznie ubranych i wymalowanych tubylców z Polinezji oraz rozkojarzonych uczniów. W oryginalnym wykonaniu przebojów na temat „uczniowskiej niedoli” zaprezentował się chór, którego hitem okazało się „szkolne tango”. Całość występu dopełniała przepiękna dekoracja sali gimnastycznej oraz szkolnych sal. Jesienna kolorystyka jarzębin, liści, kasztanów, gałązek, wrzosów itp. cieszyła nie tylko oko, ale wlewała w nasze dusze pozytywną energię oraz nutę melancholii potrzebne do świętowania.

 

   

 

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom oraz rodzicom serdeczne podziękowanie za zaangażowanie, współpracę oraz trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Na tym wystąpieniu zakończyła się część oficjalna. Ciąg dalszy uroczystości goście spędzali w gronie znajomych i przyjaciół, rozmawiając i dzieląc się wrażeniami oraz kosztując wszelkich potraw, które obfitowały na „szwedzkim stole”.

 

Kończąc ten artykuł, składamy serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym i mianowanym oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej, a mottem pracy wszystkich nauczycieli na najbliższy rok niech będą słowa naszego patrona, Jana Pawła II:  Celem wychowania jest, aby młody człowiek chciał urzeczywistniać w swoim życiu wartości takie jak: prawda, dobro i piękno.

 

15 października - Pierwsze klasy uroczyście ślubują...

Przyrzeczenie klas pierwszych odbywa sie zawsze podczas uroczystości Dnia Edukacji narodowej. Jednak ze względu na gminne obchody tego święta w naszej szkole, w tym roku slubowanie odbyło sie następnego dnia. 

najpierw uroczyste słowa przyrzeczenia wypowiedziały uczennice Pani Agnieszki Berskiej, a potem uczniowie klasy I gimnazjum, których wychowawcą jest Pan Paweł Urbaniak.

Akademię zaszczycili swoją obecnością: Vice -Wójt gm. Kłomnice - Pani Wanda Kusztal oraz radni gm. Kłomnice -pan Witold Bruś i Pan Modlasiński. Na uczniów, a właściwie uczennice klasy I szkoły podstawowej zostały pasowane:

Łucja Ciechowska

Ewelina Małolepsza

Wiktoria Piras

Daria Trzeciak

Patrycja Wróblewska

 

 

Uczniowie klasy I gimnazjum, którzy złozyli dziś ślubowanie to:

Małgorzta Cieślak

Bartłomiej Fabiszewski

Karolina Franas

Dawid Jurczyk

Agnieszka Pełka

Monika Psiuk

Justyna Śliwakowska

 

 

 

 

18 października - Msza Święta z okazji Dnia Papieskiego.

Dzień Papieski obchodzimy 16 października.Jednak w tym roku była to sobota i dlatego Msza Św. z tej okazji odbyła sie w naszej szkole 18 października. Wspólnie z księdzem Kamilem Zadrożnym modliliśmy sie w intencji rychłej beatyfikacji naszego rodaka Jana Pawła II. Na koniec zaśpiewaliśmy kilka ulubionych pieśni Karola Wojtyły.

 

 

20 października - Jesienne Biegi Przełajowe (Paulina Strączyńska, Olga Dróżdż)

                 Dnia 20 października w Zespole Szkół w Konarach odbyły się pierwsze gminne "Jesienne Biegi Przełajowe". Pomysłowdawcami całej imprezy byli: pan Paweł Urbaniak, który uczy wychowania fizycznego w naszej szkole oraz pan Artur Raźniak uczący w Zawadzie. W organizacji zawodów pomogli wuefiści z innych szkół: p. Jarosław Ślęzak, p. Wojciech Wroński oraz p. Beata Pluta. W przygotowaniu zawodów pomagali również uczniowie gimnazjum: Mateusz Pietraszewski, Mateusz Śliwakowski, Łukasz Pośpiech oraz Damian Borowik. Biegi przełajowe odbywają się zazwyczaj w terenie, najczęściej w lasach, na łąkach lub w innych miejscach, gdzie bieg jest utrudniony przez przyrodę. W naszej szkole bieg zorganizowany był na terenie boiska trawiastego oraz bieżni. Uczniowie musieli także wbiec na górkę saneczkową, co u nie jednego spowodowało zadyszkę. Na sportowców po ciężkim wysiłku czekała gorąca herbata i coś słodkiego. W czasie przerw zawodników dopingowali gorąco nasi uczniowie, co przyczyniło się do tego, iż na podium stanęło wielu zawodników z naszej szkoły.

I tak w kategorii dziewcząt I -III SP Konary okazały sie niepokonane:

1. miejsce - Kinga Pietraszewska

2. miejsce - Ania Zasępa

3. miejsce Dagmara Strączyńska

W kategorii chłopców I -III SP na podium znalazł się Michał Wilk -zajął III miejsce. 

Weronika Sznober oraz Paweł Chrząstek zajęli II miejsce w kategorii klas IV -VI SP.

II miejsce zajął również Mateusz Śliwakowski reprezentujący Gimnazjum w Konarach. Gratulacje!

Każdy zwycięzca otrzymał dyplom i medal. Dekoracji zwycięzców dokonała pani Dyrektor Anna Gała. Mamy nadzieje, że naszych sportowców nie raz jeszcze zobaczymy na podium.

 

 

 

 

Pyszne obiadki dla uczniów gromadki

Podobnie jak w pozostałych szkołach gminy tak i u nas od 1 października uczniowie mają mozliwośc zjedzenia pysznego obiadu. Obiady "przyjeźdżają" ze szkolnej kuchni w Kłomnicach do Konar w dużych termosach. Początkowo myżleliśmy, że kandydatów będzie niewielu. Okazało się jednak, że chętnych było sporo, bo ponad 60 osób. Zachętą była tu z pewnościa atrakcyjna cena -ok 2,70zł  za obiad składający sie z dwóch dań, czyli naprawdę niewiele. Każdy uczeń może więc posili się podczas długiej przerwy, o ile wpłaci miesięczną kwotę. Zapisami i wpłatami zajmuje sie p. Agnieszka Berska, a wydawaniem posiłków p. Barbara Czyż oraz p. Anna Misiewicz.

 

 

 

11 listopada -Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystoś szkolna z okazji Narodowego Święta Niepodległości została przygotowana przez p. Walentynę Wilk i . Martę Sech. W inscenizacji przeplatanej patriotycznymi pieśniami uczniowie przedstawili historię rozbioró Polski przez sąsiadujące z naszą Ojczyzną mocarstwa. Po długich latach niewoli Polska odzyskała niepodległośc 11 listopada 1918r., co symbolicznie przedstawiła Paulina Strączyńska, zrzucając łańcuchy, którymi Paulina jako Polska była skrępowana.

Na  koniec chór szkolny wykonał kilka pieśni, w tym utwór pt. "Aby Polska była Polską".

Gminne obchody tego święta odbyły się w Kościele Parafialnym w Kłomnicach, gdzie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół naszej gminy. Po mszy złozono kwiaty i zapalono znicze na grobach poległych w obronie Polski.

 

 

 

Uczestniczymy w konkursach przedmiotowych

Wzorem poprzednich lat w tym roku również braliśmy udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. W etapach szkolnych uczestniczyli uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej jak i klasy II i III gimnazjum. W rezultacie do II etpau (rejonowego) zakwalifikowały się:

Olga Dróżdż -język polski, WOS

Paulina Koza - język polski, matematyka

 

 

 

 

 

 

4 grudnia - Mikołajki szkolne

 

 

                Huuuuuurraaaa! A jednak przyniósł. Chyba byliśmy bardzo grzeczni bo i w tym roku odwiedził nas Święty Mikołaj. Taki stary, w czerwonym ubraniu, w czerwonej czapce, z długą białą brodą...prawdziwy Święty Mikołaj -Adrian Abresz.  Nie wręczał rózg, obdarował wszystkich prezentami, jednak warunkiem było wykonanie jakiegoś zadania na przykład: wykonanie pompek, zaśpiewanie piosenki lub recytacja wiersza. Mikołajowi towarzyszyli jego pomocnicy, czyli grupa uroczych elfów. Każdy chciał z Mikołajem zrobić sobie zdjęcie -w końcu taka okazja powtórzy się dopiero za rok -oczywiście pod warunkiem, że nie nabroimy...

 

   

 

 

 

 

22 grudnia - Szkolna Wigilia

                Od początku grudnia w szkole panowała już świąteczna atmosfera - w każdej klasie zobaczyć można było pięknie ubraną choinkę oraz kolorowe lampki. Jednak to 22 grudnia był dla nas wyjątkowym dniem. W szkole odbyła się Wigilia. Uroczystość rozpoczęła się wspaniałym występem uczniów klas "0" - III Szkoły Podstawowej. W montażu słowno -muzycznym przygotowanym przez panią Aldonę Chrząstek najmłodsi koledzy i koleżanki przedstawili świąteczne zwyczaje oraz zaśpiewali kolędy w ciekawych i wesołych aranżacjach zespołu Arka Noego. Do występu uczniów przygotowały panie: Aldona Chrząstek, Agnieszka Berska oraz Lena Perlińska. Kolejnym punktem był koncert kolęd oraz piosenek świątecznych w języku angielskim przygotowany przez panie: Ewę Bąk oraz Małgorzatę Gojević. Nasza szkolna solistka Kasia Chrząstek zaśpiewała ślicznie dwie piosenki: "Rocking around the Christmas Tree" oraz "The First Noel" -piosenkę, którą Kasia przygotowała na tegoroczny gminny konkurs piosenek świątecznych. Uczennice i uczniowie klas IV-VI wyśpiewali także historię czerwononosego renifera oraz wykonali piosenkę "Deck the halls", natomiast starsze uczennice z klas gimnazjalnych zaśpiewały zimowy utwór "Let it snow" oraz wesołą piosenkę "Merry Christmas". Na koniec ksiądz Kamil Zadrożny odczytał Ewangelię, po czym wszyscy połamaliśmy się opłatkiem życząc sobie wesołych Świąt oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011r. To był naprawdę magiczny dzień.

 

 

 

Akcja CARITAS

Jużpo raz trzeci w ramach akcji Caritas zostały przygotowane paczki bożonarodzeniowe dla dzieci. W tym roku 18 dzieci, uczniowie ZS w Konarach oraz ich młodsze rodzeństwo otrzymało drobne upominki i słodycze. Pieniążki uzyskane zostały ze sprzedaży artykułów szkolnych (wrzesień 2010) oraz kart bożonarodzeniowych, bombek, świec i ozdób świątecznych (grudzień 2010) przekazanych szkole przez Caritas. Akcje w Zespole Szkół prowadzi w tym roku ksiądz Kamil Zadrożny, ale co roku pomagają mu nauczyciele. Przedmioty te rozprowadzane były przez następujących uczniów Szkoły Podstawowej:

klasa IV: Kacper Koza, Aleksandra Śliwakowska, Paweł Woldan

klasa V: Julia Ratkowska, Kasia Chrząstek, Kasia Michoń, Patryk Pianka i Michał Żurek

klasa VI: Roksana Jurczyk, Weronka Sznober, Asia Gawrońska, Julia Wojtysiak, Karolina Zalas

Serdecznie dziękujemy uczniom ZS Konary za pracę w szkolnym Kole Caritas.

 

 

14 stycznia - Dzień Babci i Dziadka

Aldona Chrząstek, Agnieszka Berska

         Pośród wielu zimowych dni jeden jest szczególnie uroczysty. W tym dniu szkoła otwiera swe drzwi dla wyjątkowych gości- kochanych Babć i Dziadków. Dzień Babci i Dziadka to najlepszy moment w roku, aby powiedzieć naszym bliskim jak bardzo ich kochamy i podziękować za wszystko, co dla nas zrobili. Święto Babci i Dziadka na stałe zagościło w kalendarzu imprez naszej szkoły i w tym roku odbyło się 14 stycznia.

 

Wyjątkowe spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Pani Wanda Kusztal –Zastępca Wójta Gminy Kłomnice oraz Pan Witold Bruś –Radny Rady Gminy Kłomnice. Po oficjalnym powitaniu przez panią Dyrektor Annę Gałę rozpoczęła się artystyczna część uroczystości. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III zaprezentowali tańce, piosenki i wiersze dedykowane kochanym gościom. Licznie zebranych widzów bardzo zachwycił występ dzieci, uwagę przykuwały kolorowe stroje i piękna dekoracja. W oczach zaproszonych gości można było dostrzec wzruszenie, kręcącą się łezkę w oku. Całość przedstawienia zwieńczyło odśpiewane gościom „Sto lat”.

Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki wręczone przez wnuki. Przy pięknie udekorowanych stołach nasi goście zostali poczęstowani słodkimi wypiekami przygotowanymi przez mamy.

Babcie i Dziadkowie świetnie bawili się w naszej szkole i to miłe spotkanie zakończyli radosnymi tańcami ze swoimi pociechami.

 

 

Atmosfera ciepła, radości i wzruszenia, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu.

 

Kocham mocno Babcię, Dziadka

To nie żarty moi mili.

Dzisiaj im życzenia składam,

By nam sto lat jeszcze żyli.

Kiedy smutek mnie ogarnia

I wszystkiego mam już dosyć,

Dziadek mocno mnie przytuli

O to Go nie trzeba prosić.

Gdy pomyślę o łakociach,

Babcia zaraz coś upiecze.

Muszę przyznać te wypieki

Najwspanialsze są na świecie.

Babcia z dziadkiem w wolnych chwilach

                               Przekazują wciąż wytrwale                               

Swym kochanym wnukom, wnuczkom,

Rad życiowych całą gamę.

 

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia i pogody ducha, wiele radości, pociechy ze swoich wnucząt i 100 lat życia.

 

 

 

Zabawa choinkowa

            Tradycyjnie już co roku Rada Rodziców Zespołu Szkół w Konarach organizuje dla uczniów Zabawę Choinkową. W tym roku zabawa odbyła się 9 lutego. Rodzice wraz z uczniami przepięknie udekorowali salę gimnastyczną, przygotowali poczęstunek dla uczniów oraz zatroszczyli się o to byśmy mieli przy czym się bawić -w tym roku muzyką zajęli się DJ Rafał i DJ Łukasz -absolwenci naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz DJ-om za świetna zabawę :)   

             Do Zabawy Choinkowej najlepiej przygotowali się jak zwykle najmłodsi uczniowie, mogliśmy podziwiać między innymi piękne stroje księżniczek. A oto i one:

   

 

 

 

15 - 28 stycznia - Ferie zimowe w ZS Konary

            W tym roku w ferie zimowe dla uczniów Zespołu Szkół w Konarach zorganizowane zostały liczne wyjazdy i zajęcia. Wiele z tych atrakcji dofinansowano ze środków Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół w gminie Kłomnice.

 

   

               W pierwszym tygodniu ferii po raz siódmy odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego Konary OPEN cieszący się bardzo dużą popularnością wśród uczniów gminy Kłomnice. Wzięło w nim udział 50 osób. Starsi uczniowie mogli także wypróbować swoje umiejętności na kręgielni Hula Kula w Rudnikach, natomiast młodsi miło spędzili czas na zabawie w Dziecięcym Raju. W drugim tygodniu wypoczynku zorganizowany został wyjazd na basen do Aquaparku SOLPARK w Kleszczowie. Na terenie szkoły odbywały się także zajęcia przedmiotowe wraz z opiekunami, były to warsztaty z WOSu, historii, matematyki oraz z języka angielskiego. Na sali gimnastycznej przeprowadzono natomiast rozgrywki w piłkę siatkową, w których udział wzięli zarówno miłośnicy sportu z Zespołu Szkół w Konarach jak i absolwenci tej szkoły.

 

     

A oto co się u nas działo...

Data Forma zajęć Opiekunowie
19 stycznia Turniej Tenisa Stołowego KONARY OPEN Paweł Urbaniak
20 stycznia Wyjazd na kręgielnię Hula Kula Marta Sech, Małgorzata Fabiszewska, Walentyna Wilk
21 stycznia Wyjazd do Dziecięcego Raju Agnieszka Berska, Aldona Chrząstek, Lena Perlińska, Małgorzata Dziwińska
24-25 stycznia  Rozgrywki w piłkę siatkową Ewa Bąk, Małgorzata Fabiszewska
25 stycznia Warsztaty z języka angielskiego Ewa Bąk
26 stycznia  Wyjazd na basen do Kleszczowa Agnieszka Szyda, Ewa Bąk, Małgorzata Gojević
19 i 26 stycznia  Warsztaty z matematyki Małgorzata Fabiszewska
24 i 27 stycznia Warsztaty z WOSu i historii Walentyna Wilk
   

 

 

Walentynki, Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki...

 

W tym dniu nasza szkolna poczta wręczyła uczniom i uczennicom pięknie wykonane Walentynki od cichych wielbicieli. Największą Walentynkę otrzymała pani od historii i WOSu -pani Walentyna Wilk.

 

 

Nowy sprzęt w Zespole Szkół w Konarach

Nasza szkoła otrzymała ostatnio fantoma do ćwiczeń udzielania Pierwszej Pomocy wraz z zestawem programów i podręczników dla nauczycieli i uczniów. Panie:  Aldona Chrząstek oraz Agnieszka Berska przeszły także specjalne szkolenie na ten temat. Sprzęt oraz szkolenia zostały ufundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bardzo się cieszymy bo dzięki Orkiestrze będziemy mogli organizować zajęcia z Pierwszej Pomocy wykorzystując nowy sprzęt.

 

 

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, Niech Każdy Się Dowie....

 

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim kobietom małym i dużym najserdeczniejsze życzenia w dniu waszego święta.

Dziś w szkole odbyła sie specjalna akademia z tej okazji. Wszystkim, którzy wzięli w niej udział należą się ogromne brawa - naprawdę pokazaliście, że potraficie sie bawić! Szczególne podziękowania dla kasy III Gimnazjum, która poprowadziła uroczystość oraz przygotowała wybory TOP MODEL. W roli prowadzących wystąpili Justyna Bilińska oraz Adrian Abresz. W skład jury konkursowego weszli: Paulina Koza jako K. Korwin -Piotrowska, Paulina Strączyńska jako Dżoana Krupa, Patryk Fronczek jako T. Jacyków i Mateusz Pietraszewski jako słynny fotograf. O tytuł najpiękniejszej dziewczyny walczyły: Weronika Szyda, Kasia Chrząstek, Kasia Michoń, Dominika Pietraszewska, Asia Gawrońska, Paulina Sznober, Weronika Michoń oraz Magda Jassak. Podczas uroczystości poznaliśmy nowe koleżanki: Kacpriannę Kozę, Patrycję Piankę, Matiannę Pieturę, Adriannę Jassak oraz Damiannę Psiuk. Chłopcy z klasy szóstej wykazali się także wielką odwagą -zaprezentowali różne typy kobiet. Uczennice klas 0-III SP zachwyciły wszystkich swym wdziękiem podczas pokazu mody kobiecej. Więcej na ten temat w albumie fotograficznym.

 

 

ZIMO, ZIMO OPUŚĆ NAS, BO JUŻ WIOSNY NADSZEDŁ CZAS...

Jak powszechnie wiadomo, zima odchodzi wówczas, gdy utopi sie Marzannę. Obowiązek ten wzięły na swoje maleńkie barki dzieci z klas "O-III" SP. Od jutra z pewnością zagości u nas zielona, ciepła wiosna. Z pewnością tak właśnie będzie...wszyscy w to wierzymy.

 

EGZAMINY ZEWNĘTRZNE, CZYLI CZAS WIELKIEGO STRESU

Sprawdzian w klasie szóstej odbył sie 5 kwietnia 2011r. natomiast egzaminy gimnazjalne w dniach 12, 13 i 14 kwietnia. 

 

 

18 kwietnia -DZIEŃ ZIEMI

 

Uroczystośc z okazji Dnia Ziemi została przygotowana przez panią E. Pośpiech. W krótkim montażu słowno -muzycznym występujący uczniowie przypomnieli o konieczności  ochrony przyrody na naszej matce Ziemi. Chroniąc bowiem otaczającą nas przyrodę chronimy również siebie i swoje zdrowie. Warto o tym pamiętac nie tylko w Dniu Ziemi Po występie uczniów Pani Dyrektor wręczyła nagrody ksiązkowe zwycięzcom konkursu plastycznego o tematyce ekologicznej dla klas "0-III" SP zorganizowanego na początku kwietnia. Autorki najpiękniejszych prac otrzymały piękne albumy przyrodnicze.

 

 

Wieczornica w Kościele Parafialnym w Kłomnicach

 

Artykuł pani Walentyny Wilk oraz pani Marty Sech

 

 

Jan Paweł II – Pamiętamy…

 

 

Żaden człowiek nie ma ścieżek gotowych. Rodzimy się jak gąszcz, który może zapłonąć podobnie jak krzak Mojżesza lub może uschnąć. Ścieżki trzeba przecierać wciąż, bo mogą zarosnąć na nowo, przecierać je trzeba tak długo, aż staną się proste…       

 

   ( Karol Wojtyła)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohaterem naszego spotkania był nasz rodak - Jan Paweł II. Człowiek niezwykły i wyjątkowy. Dzięki Niemu zacierały się granice między narodami i wyznaniami. Wszystko co czynił, sprawiało, że choć w części staraliśmy się być lepszymi i doskonalszymi. „On świat śmiertelnie chory na nienawiść, chciał uleczyć, dobro rozdając…”

 

 

Wieczorem 29 kwietnia po raz kolejny brzegi kościoła w Kłomnicach wypełniły się zaproszonymi gośćmi. Nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych, dyrektorów szkół, mieszkańców gminy Kłomnice i jej okolic.

 

 

 

 

 

 

 

 

Minęło już kilka lat od chwili, gdy Bóg zabrał do niebieskiego pałacu, Sługę Bożego, Jana Pawła II . Niewielu  z nas miało okazję spotkać go osobiście. Chcielibyśmy, aby pamięć o Nim była wciąż żywa i aby Jego postać na zawsze miała miejsce w naszych sercach. Dlatego uczniowie Zespołu Szkół w Konarach uczcili pamięć Jana Pawła II, prezentując  się w przepięknym montażu słowno – muzycznym. Dzięki wierszom o Papieżu i Jego słowom mogliśmy powrócić pamięcią do tamtych chwil, kiedy był z nami i znów poczuć Jego obecność. Również chór szkolny zaprezentował wzruszające piosenki, które niejednokrotnie towarzyszyły Ojcu Świętemu podczas pielgrzymek do Ojczyzny. Dodatkowo swym występem muzycznym uroczystość uświetniła uczennica kl. I gimnazjum Zespołu Szkół w Zawadzie, wielokrotna laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów oraz stypendystka Wójta Gminy Kłomnice – Justyna Borowik. Całokształt widowiska wzbudził wśród odbiorców niebywałe emocje i uczucia. Na twarzach pojawiło się wzruszenie a niekiedy nawet łza. Nie tylko dzieci potrafią pięknie mówić o papieżu, czego dowodem był niespodziewany występ Pani Teodozji Szumlas prezentującej wiersz własny.

 

Jan Paweł II został beatyfikowany 1 maja 2011 roku w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, w święto, które sam ustanowił. To wielka radość dla wszystkich Polaków. Ta beatyfikacja jest nam, Polakom, bardzo dziś potrzebna.Kościół powszechny zyskał nowego błogosławionego, a my duchowego przywódcę. W tych trudnych chwilach, które przeżywamy jako naród, beatyfikacja jest szansą na przebudzenie sumień i odzyskanie godności. To szansa na przebudzenie narodu i polityków.

 

My również chcieliśmy szczególnie uczcić te chwile, dlatego po raz pierwszy zorganizowaliśmy I  Powiatowy Konkurs Poetycki pod hasłem „Jan Paweł II – Pamiętamy”.  Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce osób, bez których uroczystość nie miałaby miejsca. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Panu mgr Adamowi Zającowi – Wójtowi Gminy Kłomnice za objęcie Honorowym Patronatem tego konkursu, głównym organizatorom: Pani mgr Annie Gale – Dyrektor Zespołu Szkół w Konarach, proboszczowi parafii w Kłomnicach – księdzu kanonikowi Mirosławowi Turoniowi oraz nauczycielom (muzyka - mgr Małgorzata Gojević, scenariusz  i konkurs poetycki – mgr Walentyna Wilk, mgr Marta Sech, konkurs poetycki – ks. Kamil Zadrożny, prezentacja multimedialna – mgr Paweł Urbaniak oraz  mgr Aldona Chrząstek, mgr Ewa Bąk, mgr Aneta Łapeta), uczniom i absolwentom z Zespołu Szkół w Konarach, którzy uczestniczyli w przygotowaniach tego przedsięwzięcia.

 

 

 

 

Z 14 szkół z powiatu częstochowskiego otrzymaliśmy blisko 50 konkursowych utworów.

I kategoria wiekowa to szkoła podstawowa.  Wyróżnienie otrzymała uczennica kl. IV SP im. Edwarda Reszke w Borownie ,  Klaudia Janeczek, III miejsca otrzymały: uczennica kl. VI SP im. Janusza Korczaka w Zawadzie -  Ewelina Kowalik, uczennica kl. VI SP im. Jana Pawła II w Konarach – Joanna Gawrońska, uczennica kl. V SP im. Janusza Korczaka w Zawadzie – Paulina Musiał. II miejsca otrzymały: uczennica kl. V ZS w Skrzydlowie – Paulina Pluta, uczennica kl. VI SP im. Marii Konopnickiej w Jamkach – Korzonku – Jagoda Januszko, uczennica kl. VI ZS im. B. Prusa w Garnku – Aleksandra Żurek. I miejsca otrzymali: uczennica kl. V SP im. Jana Pawła II w Konarach – Katarzyna Michoń, uczeń kl. IV ZS im. B. Prusa w Garnku – Adam Klec. W kategorii Gimnazjum przyznano następujące nagrody: wyróżnienie - uczennica Kl. I Gimnazjum w Garnku – Katarzyna Ciastek. III miejsca otrzymała uczennica kl. I gimnazjum w Rzerzęczycach – Kinga Cieślak. II Miejsca otrzymali: uczennica kl. II Gimnazjum w Konarach – Weronika Michoń, uczeń kl.  IIa Gimnazjum nr 20 im. Aleksandra Fredry w Częstochowie – Mateusz Łongiewka, uczennica kl. II  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie – Zuzanna Brzeszczak. I miejsca otrzymały: uczennica kl. III Gimnazjum w Skrzydlowie - Anna Pluta, uczennica kl. III Gimnazjum w Konarach – Patrycja Mielczarek.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a niżej wymienionym opiekunom z całego serca dziękujemy za ich przygotowanie:  mgr I. Rydel – Gimnazjum nr 20 im. A. Fredry, mgr B.Woldan, mgr B. Woldan – Zespół Szkół w Zawadzie, mgr O. Gonera, mgr A. Błaszczyk – Zespół Szkół w Skrzydlowie,  mgr S. Mikulska – Jaśkiewicz – Zespół Szkół w Garnku, mgr K. Warońska – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie, mgr A. Rataj, mgr A.Pietras - Zespół Szkół w Rzerzęczycach, mgr M. Mituła – Borek – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jamkach – Korzonku, mgr U. Tądel, mgr A. Tądel - Szkoła Podstawowa  im. E. Reszke w Borownie.

 

 

 

 

66 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ -19 MAJA 2011r.

II Wojna Światowa to największy, najkrwawszy i najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii świata trwający w latach 1939 -1945. pochłonął 55 milionów ofiar. W tym roku mija już 66 lat od kiedy po samobójstwie Adolfa Hitlera, Niemcy skapitulowały. Wśród żyjących pozostało już niewiele osób, które pamiętają czas wojny, dlatego obowiązkiem jest przekazywanie wiedzy na ten temat z pokolenia na pokolenie. Toteż uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali pod kierunkiem p. Walentyny Wilk krótki apel poświęcony II wojnie światowej, ze szczególnym uwzględnieniem okoliczności, które doprowadziły do kapitulacji Niemiec.

 

 

GMINNA SESJA EKOLOGICZNA "LASY DLA LUDZI" -20 maja 2011r.

Gminna Sesja Ekologiczna wpisała się już w tradycje Zespołu Szkół w Konarach. Hasło tegorocznej brzmiało "Lasy dla ludzi". Sesja rozpoczęła się montażem słowno -muzycznym, w którym brzoza -Justyna Bilińska skarży się na okrucieństwo ludzi wobec przyrody i niej samej. Ludzie opamiętuja się jednak w porę i podejmują działania na rzecz ochrony przyrody, której przecież są częścią. Po inscenizacji nastąpił konkursowy etap sesji, w którym brały udział dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy.

Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Chrząstek i Aleksandra Śliwakowska. Dziewczęta nie zajęły jednak żadnego z pierwszych 3 miejsc w turnieju, w skład któego wchodziły konkurencje: rozwiązywanie testu, rozpoznawanie roślin i zwierząt naszych lasów, ułożenie łańcucha pokarmowego. Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy udali sie na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa w Gidlach, gdzie czekały takie atrakcje jak: spacer "ścieżką ekologiczną" oraz ognisko z kiełbaskami. Pałaszowanie umilił wszystkim Pan Borkowski, który grał na gitarze i zachęcał do wspólnego śpiewania. Było "superowo" -jakby powiedział niejeden uczeń.

 

BUKIECIKI RÓŻ DLA MAMUSI I TATUSIA -26 maja 2011r.

Panie z klas 0 - III SP wpadły na wspaniały pomysł aby z okazji "Dnia Mamy" zorganizowa na świeżym powietrzu "Piknik Rodzinny". Tak też zrobiły. Na placu zabaw wykonały dekorację, ustawiły stoliki i krzesła jeszcze w południe, prosząc w duchu o ładną pogodę. Punktualnie o godzinie 16 zjawili się zaproszeni goście: mamusie i tatusiowie pociech z klas 0 -III. Dzieci recytowały wierszyki,śpiewały piosenki dla swoich rodziców, wręczyły im też przygotowane wcześniej laurki w kształcie serc. Atmosfera podczas pikniku była niezwykle miła.

 

POWIATOWY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

Justyna Bilińska oraz Paulina Koza zajęły II miejsce w Konkursie i w nagrodę wzięły udział w audycji Radia Fiat w Czestochowie.

 

 

UCZNIOWIE KLASY III GIMNAZJUM JADĄ W PIENINY -30-31 maja 2011r.

Pogoda jak na zamówienie, może nieco chłodno, bo to przeciez 4 rano, a my tzn. Pani Ewa Bąk wraz ze swoimi wychowankami, Pani Ania Zielińska i M. Fabiszewska z kilkoma osobami z klasy II wsiadamy do busa i jedziemy na dwudniową wycieczkę w Pieniny. po kilku godzinach jazdy wysiedliśmy w Niedzicy, gdzie zwiedziliśmy zamek obronny, w którym pono straszy duch księżniczki. po przepłynięciu łódkami -gondolami Zalewu Czorsztyńskiego znaleźliśmy się w pobliżu zapory, którą dokładnie obejrzeliśmy, następnie wędrowaliśmy wzdłuz Dunajca. Nocleg spędziliśmy w pensjonacie w Czorsztynie. Byliśmy tam jedynymi goścmi, więc nikomu nie przeszkadzała muzyka podczas dyskoteki. Z zapędzeniem uczniów do łóżek mieliśy ogromne kłopoty, ale w końcu sukces -udało się. Następnego dnia, po śniadaniu wyruszyliśmy szlakiem wiodącym przez Pieniński Park Narodowy zdobywa Trzy Korony. Po drodze zaprzyjaźniliśmy się z jedną z pasących się na hali owieczek, która w bezruchu pozowała nam do zdjęc.

Zdobyliśmy Trzy Korony - nie było ciężko. Najgorsza w tej "wspinaczce" była kolejka na szczyt, w której czekaliśmy chyba godzinę, aby później stanąc na chwilę na podeście znajdującym się na szczycie. Oj wiało tam, wiało... Niektórym nawet kręciło się nieco w głowie. Podczas wycieczki zwiedziliśmy jeszcze Szczawnicę, gdzie zakupiliśmy liczne pamiątki. A potem do domu, bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

 

 

BO WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ, CZYLI DZIEŃ DZIECKA

 

W Dniu Dziecka każdy uczeń chętnie przychodzi do szkoły, bo czekają tu różne atrakcje. W tym roku klasy I -III SP bawiły się na placu zabaw. Dla klas IV - VI SP zorganizowano różnego typu zabawy integracyjne, a uczniowie gimnazjum brali udział w rozgrywkach w piłke siatkową. Największą radoś sprawia jednak dzieciom ognisko i pieczenie kiełbasek nawet, gdy jest upalnie. Nasi najmłodsi spędzili Dzień Dziecka w Rzekach Wielkich.

 

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "JAN PAWEŁ II WZOREM ŚWIĘTOŚCI" -2 czerwca 2011r.

Konkurs ten zakorzenił się już w tradycje Zespołu Szkół w Konarach. Jego organizatorkami są wychowawczynie klas I - III SP czyli: p. Agnieszka Berska, p. Aldona Chrząstek i p. Lena Perlińska. Mali artyści z całej gminy Kłomnice tworzą swoje prace z przygotowanych materiałów. I miejsce zdobyła nasza uczennica -Łucja Ciechowska. Gratulujemy!

 

 

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY - 6 czerwca 2011r.

"Dzień bez przemocy" został zainicjowany przez Panią Anetę Łapetę, która jest naszym pedagogiem. W pierwszym etapie zajęcia odbywały się w klasach, gdzie uczniowie pod bacznym okiem wychowawców przygotowywali klasowe regulaminy postępowania, układali wiersze przeciwko przemocy i malowali plakaty. Później odbyła się prezentacja wszystkich prac oraz prelekcja zaproszonego przez Panią Dyrektor policjanta.

Na koniec wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przemaszerowali ulicami Konar, trzymając w dłoniach przygotowane przez siebie plakaty i transparenty. Precz z przemocą!!!

 

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W ZESPOLE SZKÓŁ W KONARACH

Harmonogram

8.00- 8.45

Przeprowadzenie przez wychowawców klas godzin wychowawczych na temat : przemocy i agresji według udostępnionych przez pedagoga szkolnego scenariuszy lub według własnych oraz wypracowanie przez uczniów  „Klasowych Kodeksów przeciwko agresji i przemocy w szkole”.

8.55- 9.40

- wykonanie przez uczniów klas I-V prac plastycznych (dowolna techniką) pod hasłem „Stop przemocy ”.

- wykonanie praz uczniów z klas VI i gimnazjum transparentów ( dowolna techniką ) oraz logo

pod hasłem „Stop przemocy ”.

 

10.00- 11.00

prelekcja policjanta oraz happening przez ulice Konar.

11.00 -11.30

 

przerwa obiadowa

11.30- 12.00

.

 

prezentacja wierszy oraz rozstrzygniecie konkursu plastycznego dla klas I-III.

12.10.

zakończenie Szkolnego Dnia Bez Przemocy

 

 

DZIEŃ EUROPEJSKI - 9 CZERWCA

Co roku Dzień Europejski cieszy sie dużym powodzeniem wśród uczniów naszej szkoły. Chętnie przygotowują się do europejskich konkurencji wykazując się dużą kreatywnością. Podczas tegorocznego Dnia Europejskiego odbyły się różnego rodzaju konkursy między innymi:

-konkurs na piosenke o Europie

-konkurs na maskotkę "Euro 2012:

-konkurs wiedzy o Europie

Uroczystośc zorganizowały p. W.Wilk, p. E. Bąk i p. A. Szyda

 

 

PIĘĆ LAT Z NASZYM PATRONEM JANEM PAWŁEM II - 21 CZERWCA

 

W  przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyła sie szczególna dla naszej szkoły uroczystośc - Piąta Rocznica Nadania Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Z tej okazji została odprawiona Msza Święta przez ks. Kamila Zadrożnego. Uczennice klas V i VI przypomniały wszystkim zebranym najważniejsze wydarzenia z życia naszego Patrona. Na koniec Pani Dyrektor wraz z uczniami złożyła kwiaty przy kamieniu pamiątkowym.

 

ZNÓW ŻEGNAMY KLASĘ III GIMNAZJUM -22 CZERWCA

"Dobrze było nam w tej szkole, lecz pożegnac się już czas" Zakończenie roku szkolnego to dzień, na który czekają uczniowie właściwie już od 1 września. Podczas uroczystości Pani Dyrektor A. Gała wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody uczniom klasy III gimnazjum, a także świadectwa z wyróżnieniem uczniom pozostałych klas. Potem absolwenci wystapili w swoim ostatnim wspólnym montażu słowno-muzycznym i w geście wdzięczności wręczyli nauczycielom symboliczne róże. Uroczytośc zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Absolwenci Gimnazjum 2010/2011:

1. Paulina Koza

2. Justyna Bilińska

3. Patrycja Mielczarek

4. Olga Dróżdż

5. Paulina Strączyńska

6. Magdalena Jassak

7. Adrian Abresz

8. Patryk Fronczek

9. Mateusz Sikora

10. Mateusz Śliwakowski

11. Mateusz Pietraszewski

12. Adrian Pianka

 

 

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA -25 czerwca 2011r., Zawada

Noc Świętojańska została zorganizowana przez ZS w Zawadzie nad rzeką Wartą. Gościnnie wystąpili również uczniwie naszej szkoły, którzy w swojej inscenizacji przypomnieli zwyczaje tej szczególnej, jednej z najkrótszych w roku nocy. Zabawa była wspaniała.

 

WYCIECZKA ROWEROWA DO MSTOWA -5 lipca 2011r.

 

Pogoda nie była wakacyjna. A jednak po 10 miesiącch nauki uczniowie nie maja dosyc nauczycieli i wyruszają na wycieczkę rowerową pod opieką p. P. Urbaniaka, p. E. Bąk i p. M. Fabiszewskiej.

 

 

 

 

WAKACJE W SZKOLE!!!!

 

Harmonogram wycieczek, konkursów i zajęć w wakacje letnie
w roku szkolnym 2010/2011 w Zespole Szkół w Konarach.

 

Data

Wycieczka/Konkurs/Zajęcia

Opiekunowie

04.07.2011r. poniedziałek

Konkurs gry w warcaby

Rozpoczęcie o godz. 9:00

W.Wilk, B.Knop, M.Dziwińska

05.07.2011r. wtorek

Rajd rowerowy–wyjazd o godz.8:30

 

 

Gry i zabawy ruchowe dla klas młodszych

Rozpoczęcie –godz. 9:00

E. Bąk, M. Sech, M. Fabiszewska

 

 

L. Perlińska, A. Berska, A. Chrząstek,
M. Dziwińska

06.07.2011r. środa

 

Wyjazd na basen do Tarnowskich Gór

Wyjazd o godz.  8:00

 

A.Szyda, A. Łapeta, A.Musiał, A. Dróżdż

 

07.07.2011r. czwartek

Zawody sportowe

 Rozpoczęcie o godz. 9:00

 

P.Urbaniak, ks. K.Zadrożny

 

08.07.2011r. piątek

Wycieczka klas młodszych

Wyjazd o godz. 9:00

 

Plener malarski

Rozpoczęcie o godz. 8:30

 

L. Perlińska, A. Berska, A. Chrząstek,
M. Dziwińska

 

 

M.Merda, E.Bąk, E.Pośpiech, ks.K.Zadrożny, A.Zielińska

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konarach
    Konary, ul. Szkolna 3, 42-270 Kłomnice
    woj. śląskie
  • (34) 3281 584

Galeria zdjęć