Wiadomości

Wiadomości

  • Wernisaż w naszej szkole

          Od 25.03 trwa w naszej szkole ekspozycja prac przygotowanych techniką malarską wykonaną na szkle. Wiodącym tematem projektów było wiosenne przebudzenie. Wernisaż ma charakter interdyscyplinarny, prezentuje osiągnięcia młodych artystów, którzy wykazali się oryginalnością pomysłów, ciekawymi i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami plastycznymi oraz starannym wykonaniem. Głównym celem wystawy jest uwrażliwienie na piękno przyrody, przedstawione w formie sztuki, pozbawionej całkowicie rywalizacji.

     

                                                                                                                                                                                                                                                            M. Grochowska

  • Dzień Czekolady

    Mleczna, gorzka, biała a może bąbolada ?
    W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Czekolady. Każdy mógł przekąsić coś pysznego i razem z Samorządem Uczniowskim uświetnić ten słodki dzień wspólnym, "czekoladowym" tańcem.

                                                                                                                       K. Łągiewka

  • 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

    Katyń to w świadomości Polaków nazwa, symbol kojarzący się z ludobójczą polityką władz sowieckich wobec narodu polskiego. Mówiąc „Katyń” myślimy nie tylko o pomordowanych wiosną 1940 roku jeńcach z Kozielska, Ostaszkowa
    i Miednoje, ale także o innych polskich obywatelach zamordowanych
    w tym czasie przez NKWD.

    W ramach obchodów 84 rocznicy w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
    w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Konarach została opracowana tematyczna wystawka na szkolnym korytarzu.

                                                                                                                                                                                                                                                                   E. Pośpiech

  • Udział w powiatowym finale Turnieju o Puchar Tymbarka

    Nasi uczniowie brali udział w powiatowym finale Turnieju o Puchar Tymbarka. Jeden mecz wygrali i dwa nieznacznie przegrali, kończąc rozgrywki na 3 miejscu w grupie. Dziękujemy naszym małym sportowcom za udział i zaangażowanie na boisku.

                                                                                                                     P. Urbaniak

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”.

    Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście wsparcia, akceptacji i zrozumienia osób z zaburzeniami ze spektrum, 2 kwietnia cały świat zapala się na niebiesko.

    Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w okresie świątecznym, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia.
     W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu, która przedstawiała najważniejsze informacje.

    Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. W klasach zorganizowano zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Nauczyciele przybliżyli uczniom najważniejsze zagadnienia poprzez projekcje filmów. Uczniowie uczestniczyli również w pogadance i uświadomili sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas.

    Podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

                                                                                                                                                                                                                                                                    A. Zielińska

  • Konkurs Recytatorski

    12 kwietnia 2024 reprezentanci naszej szkoły - uczniowie klas 1-3 w składzie: Klementyna Drożdż, Marina Kabzińska, Ignacy Drożdż uczestniczyli w Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Wiosna Wierszem Malowana" zorganizowanym w SP im. Grzegorza Piramowicza w Kłomnicach. Nasi mali recytatorzy z zapałem przygotowywali się do występu, a konkurencja podczas konkursu była wyjątkowo wysoka. Praca nie poszła na marne.

    Klementyna Drożdż zajęła I miejsce a Marina Kabzińska III miejsce.

    Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów .

    K. Łągiewka

  • KONKURS PRZYRODNICZO-ŁOWIECKI

    4 kwietnia uczniowie klasy V Lena Makowska i Alan Kmiecik reprezentowali naszą szkołę na Konkursie przyrodniczo- łowieckim pod patronatem Wójta Gminy Kłomnice Piotra Juszczyka.  Konkurs składał się z kilku kategorii m.in. testu wiedzy, w którym nasi uczniowie wykazali się sporą wiedzą, zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     

    D. Nitecka

  • Wiosna w naszej szkole

    W naszej szkole odbył się Szalony Wiosenny Tydzień organizowany przez Samorząd Uczniowski. Poniedziałek 18 marca był Dniem Bez Plecaka, 19 marca Dniem na Opak, natomiast kolejny okazał się Dniem Żaby. Z tego względu w naszej szkole nie mogło zabraknąć zielonego koloru i to właśnie on królował na szkolnych korytarzach. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa zorganizowano Dzień Kolorowej Skarpety, natomiast ostatnim pomysłem w kalendarium tygodnia był Dzień Szalonej Fryzury. Wszyscy bawili się doskonale.

    Wiosna to czas kiedy przyroda budzi się do życia po długim zimowym śnie. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i powitali wiosnę spacerem z marzannami. Oprócz tego w ramach działań profilaktycznych i promujących zdrowy styl życia uczniowie z klasy I przygotowali zdrowe, pożywne kanapki.

    K. Łągiewka

  • Dzień Gofra

    25 marca obchodzono Międzynarodowy Dzień Gofra. Tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii jednak gofry są znane i uwielbiane na całym świecie. Dlatego też i w naszej szkole dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, dżemem, cukrem pudrem i kolorowymi posypkami. Wszyscy niezależnie od dodatków cieszyli się ich smakiem.

    K. Łągiewka

  • Wielkanocne ozdoby

    Uczniowie z klas V i VI na lekcjach plastyki i techniki wykonali
    pod kierunkiem p. M. Gojević przepiękne ozdoby wielkanocne. 

    Gratulujemy pomysłowości i kreatywności. 

  • Dzień Gofra w oddziale przedszkolnym

    25 marca w przedszkolu odbyły się ponownie warsztaty kulinarne, dzieci dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa oraz higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku. Najatrakcyjniejszym punktem zajęć było jednak samo przygotowanie gofrów oraz degustacja chrupiących wypieków z bitą śmietaną, dżemem i owocami.

     

    M. Grochowska

  • Szkolny Dzień Poezji

    W dniu 22 marca 2024 r. p. Wioletta Gała-Zyzik i p. Ewa Pośpiech zorganizowały w naszej szkole Szkolny Dzień Poezji. W tym dniu uczniowie z klas I-III recytowali wybrane przez siebie radosne wierszyki o wiośnie. Dzieci  pięknie zaprezentowały się, pamiętając o rekwizytach i barwnych strojach.  Następnie wystąpili uczniowie z klas starszych, którzy w związku z tym, że Senat RP ustanowił Rok 2024 -Rokiem Czesława Miłosza, recytowali utwory właśnie tego wybitnego, polskiego poety. Wszyscy świetnie poradzili sobie z interpretacją trudnych wierszy, co podkreśliła w swoim przemówieniu końcowym dyrektor szkoły p. Anna Gała. Wszyscy recytujący uczniowie otrzymali  klasowe dyplomy, słodkie upominki i pamiątkowe zakładki do książek.

     

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

  • Koncert profilaktyczny

    W dniu 21.03. 2024 r. uczniowie  z klas V i VI pod opieką dyrektor szkoły p. A. Gały, p. W. Gały-Zyzik i p. D. Niteckiej  uczestniczyli w koncercie profilaktycznym pt. „Zło dobrem zwyciężaj”. Koncert odbył się w Szkole Podstawowej w Zawadzie. Występował  Krzysztof Niedźwiecki, który na początku koncertu opowiedział o swojej  współpracy  z Andrzejem Grabowskim, Hanną Banaszak, Muńkiem Staszczykiem, zespołem Kult, Markiem Jackowskim, Andrzejem Poniedzielskim i Piotrem Machalicą.

    Następnie pan Niedźwiecki podjął z młodzieżą wiele ważnych tematów np. o relacjach między młodzieżą a dorosłymi, przyjaźni, walce z uzależnieniami, zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, tolerancji wobec innych. Rozmowy z uczniami były przeplatane śpiewaniem utworów znanych polskich gwiazd i grą na gitarze.

    Uczniowie na pewno na długo zapamiętają te niecodzienne warsztaty profilaktyczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

     

  • Projekt z języka polskiego

    Kolejny raz uczniowie z naszej szkoły mieli okazję brać udział w projekcie edukacyjnym z języka polskiego. W ramach zajęć koła polonistycznego uczniowie z klasy VI pod kierunkiem p. Wioletty Gały-Zyzik realizowali innowację pedagogiczną pt. „Lektura w pudełku”. Projekt zakładał cykl lekcji poświęconych utrwalaniu wiedzy z lektur szkolnych omawianych w klasach IV-VI. Uczniowie przygotowywali pudełka z rekwizytami, które kojarzyły im się z treścią wybranej lektury, napisali list do bohatera literackiego oraz byli oceniani za samodzielne napisanie streszczenia. Projekt zakładał również ćwiczenie umiejętności  zaprezentowania się na forum klasy. Na podsumowanie projektu została zaproszona dyrektor szkoły p. Anna Gała.  Prace uczniów zostały również przedstawione uczniom z klasy V.

    Projekt okazał się dla uczniów niezwykle ciekawy, wymagał od nich wiele pracy, zaangażowania, wiedzy o lekturze i umiejętności pisania dłuższych wypowiedzi, jednak wszyscy świetnie poradzili sobie z jego realizacją.

    Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy naszych uczniów:  

  • "Góra Grosza"

    29 lutego w naszej szkole została zakończona akcja „Góra Grosza”.

    Uczniowie, nauczyciele oraz obsługa nie pozostali obojętni na krzywdę drugiej osoby i chętnie włączyli się do zbiórki. Głównym organizatorem akcji było Towarzystwo „Nasz Dom”, które dostarczyło do naszej szkoły pakiet informacyjny, dotyczący przebiegu akcji.

    Celem akcji „Góra Grosza” była zbiórka funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka.

     Po zakończeniu zbiórki pieniądze zostały przeliczone przez wolontariuszy i wysłane pod wskazany adres Towarzystwa.

    Udział w zbiórce pozwolił uzmysłowić wszystkim uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można dołączyć do wielkiego przedsięwzięcia na rzecz innych osób w trudnej sytuacji życiowej.

    Iza Lara

  • Pamiętamy.

  • Dzień Autyzmu

    Prosimy uczniów   naszej szkoły,
    aby w dniu 03.04. 2024r.
    wszyscy ubrali się na niebiesko. 

    A. Zielińska

  • Zaproszenie

  • Konary Open 2024

    Miłośnicy tenisa stołowego po raz kolejny spotkali się w Konarach 6 marca 2024r. Turniej odbywa się cyklicznie od 20 lat i była to XVIII odsłona ( dwie edycje nie odbyły się z powodu pandemii). Na starcie pojawiło się osiem szkół: Mstów, Garnek, Skrzydlów, Rzerzęczyce, Witkowice, Kłomnice, Zawada, Konary. Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Po pięciu godzinach zmagań wyłoniliśmy finałowe trójki zawodników:

    Kategoria dziewczęta klasy I-III:

    1. Marcelina Musiał – Zawada
    2. Klementyna Dróżdż – Konary
    3. Kalina Magiera – Konary

    Kategoria chłopcy klasy I-III:

    1. Jakub Turek – Konary
    2. Tobiasz Basiak – Konary
    3. Ignacy Dróżdż – Konary

    Kategoria dziewczęta klasy IV-VI:

    1. Agata Turek – Konary
    2. Martyna Migdalska – Konary
    3. Julia Kulejewska – Konary

    Kategoria chłopcy klasy IV-VI:

    1. Eryk Bartelak – Mstów
    2. Dawid Zbroinski – Konary
    3. Mikołaj Musiał – Zawada

    Kategoria dziewczęta klasy VII-VIII:

    1. Natalia Maciejczyk – Mstów
    2. Wiktoria Bartelak – Mstów
    3. Julia Radecka - Mstów

    Kategoria chłopcy klasy VII-VIII:

    1. Adam Jamrozik – Kłomnice
    2. Artur Jaksender – Witkowice
    3. Bartosz Michalak – Skrzydlów

    Nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Konarach Pani Anna Gała. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Powiat Częstochowski (smycze, odblaski, mapy), a było to 115 uczniów. Pani Dyrektor podziękowała opiekunom: Pawłowi Derdzie, Robertowi Ogrodniczkowi, Beacie Plucie, Piotrowi Pindychowi, Monice Kobiałce, Agnieszce Bekus, Arkadiuszowi Sitkowi i Pawłowi Urbaniakowi, oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy również Pani Sołtys Konar Anecie Krok i Panu Grzegorzowi Gonerze ze użyczenie stołów i ich transport na zawody.

    Zapraszamy na kolejną edycję za rok.

     

    Paweł Urbaniak

     

  • Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

    „Przy mnie bądź, przy mnie bądź, tak już na dobre i złe...”

     

    Tymi słowami piosenki 23 lutego 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Konarach przywitały swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały, na to ważne spotkanie, specjalny program artystyczny, obejmujący występy recytatorskie, wokalne oraz choreograficzne, w rezultacie zachwycając wszystkich swoimi talentami, zaangażowaniem oraz kreatywnością.

    Poprzez ekspresję ruchową dzieci przekazały  najbliższym, moc swoich uczuć, dając tym samym przykład, że ich miłość może trwać bez końca, czyli rozbrzmiewać nie tylko od święta.

     Po pięknym występie, dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, świeczniki z masy piernikowej, które dużo wcześniej przygotowały na tą  właśnie wyjątkową okoliczność.

    Następnie przyszedł czas na poczęstunek dla szanownych gości i dzieci, który był okazją, aby porozmawiać przy filiżance herbaty, kawy oraz skosztować domowych wypieków.

     

    M. Grochowska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konarach
    Konary, ul. Szkolna 3, 42-270 Kłomnice
    woj. śląskie
  • (34) 3281 584

Galeria zdjęć