O szkole Baza Szkoły Kadra pedagogiczna Rada Rodziców Regulaminy i procedury-COVID-19 NASZ PATRON STATUT SZKOŁY I PROGRAM WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY Procedury LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

W skład Szkoły Podstawowej wchodzi oddział przedszkolny.Od 22 czerwca 2006 roku szkoła nosi imię Jana Pawła II. Dyrektorem szkoły jest Pani mgr Anna Gała.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konarach posiada dobrze wyposażoną pracownię komputerową z dostępem do Internetu otrzymaną w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. Szkoła posiada również multimedialną tablicę interaktywną, nowoczesny sprzęt do projekcji multimedialnych, sprzęt nagłaśniający, dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną, salę gimnastyczną, bieżnię, trawiaste boisko do piłki siatkowej oraz wielofunkcyjne boisko asfaltowe. Młodsi wychowankowie mają do dyspozycji plac zabaw, który został sfinansowany z budżetu gminy, natomiast zimą uczniowie mogą korzystać także z górki saneczkowej, znajdującej się na placu szkolnym. W 2012 roku w szkole zainstalowany został monitoring zapewniający uczniom bezpieczeństwo na korytarzach jak również na placu szkolnym.

Szkoła organizuje różnorodne formy zajęć pozalekcyjnych, z którymi można zapoznać się w zakładce-oferta zajęć pozalekcyjnych.

Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego umożliwiają uczniom doskonalenie umiejętności sportowych oraz liczne sukcesy w konkursach gminnych oraz powiatowych, natomiast na zajęciach gimnastyki korekcyjnej uczniowie mają szansę korygować wady postawy. W szkole działa takżeSzkolne Koło Wolontariatu, które organizuje pomoc osobom najbiedniejszym.

Szkoła w Konarach współpracuje z następującymi instytucjami i organizacjami: Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach, Koło Kombatantów, Ochotnicza Straż Pożarna w Konarach, Komenda Policji w Kłomnicach, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Częstochowie.

Szkoła współpracuje także z Kościołem Parafialnym w Kłomnicach, gdzie co roku uczniowie oraz chór szkolny swoimi występami uświetniają obchody kolejnych rocznic śmierci Jana Pawła II.

Nadanie imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Konarach
oraz rocznica śmierci Jana Pawła II w Kościele Parafialnym w Kłomnicach.

Tradycją szkoły jest organizowanie uroczystych wieczornic, przestawień i ciekawych wydarzeń dla mieszkańców miejscowości Pacierzów i Konary. Na liczne uroczystości oraz akademie szkolne zapraszani są emerytowani nauczyciele, przedstawiciele władz gminy Kłomnice oraz wizytatorzy z Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie. Od wielu lat organizujemy Gminną Sesję Ekologiczną. Uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczą też w Pielgrzymkach Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych, niejednokrotnie osiągając wysokie wyniki.

Kamień wotum wdzięczości Janowi Pawłowi II oraz kącik Patrona