Piątek 29.03.2024

• Miłośnicy tenisa stołowego po raz kolejny spotkali się w Konarach 6 marca 2024r. Turniej odbywa się cyklicznie od 20 lat i była to XVIII odsłona ( dwie edycje nie odbyły się z powodu pandemii). Na starcie pojawiło się osiem szkół: Mstów, Garnek, Skrzydlów, Rzerzęczyce, Witkowice, Kłomnice, Zawada, Konary. Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Po pięciu godzinach zmagań wyłoniliśmy finałowe trójki zawodników:

Kategoria dziewczęta klasy I-III:

1. Marcelina Musiał – Zawada
    2. Kleme
  • „Przy mnie bądź, przy mnie bądź, tak już na dobre i złe...”

Tymi słowami piosenki 23 lutego 2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego w Konarach przywitały swoje ukochane babcie i ukochanych dziadków, którzy zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały, na to ważne spotkanie, specjalny program artystyczny, obejmujący występy recytatorskie, wokalne oraz choreograficzne, w rezultacie zachwycając wszystkich swoimi talentami, zaangażowaniem oraz kreatywnością.

• 29 lutego 2024 r. dzieci z przedszkola obchodziły Dzień Tosta. Tego dnia samodzielnie przygotowały tosty według własnycb walorów smakowych, były na słodko i słono. Dzieci z apetytem zajadały się pysznymi, ciepłymi kanapkami. Tosty smakowały wszystkim znakomicie.

M. Grochowska

• 1 marca p. Ewa Pośpiech przygotowała w naszej szkole specjalną wystawkę z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Wystawa upamiętnia poświęcenie i walkę żołnierzy antykomunistycznego podziemia, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni. Za swój bunt zapłacili oni najwyższą cenę. Oprócz męczeństwa i śmierci, żołnierze na dziesiątki lat zostali ,,wyklęci” z pamięci rodaków.

Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest zatem wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

• W dniu 21 lutego 2024r. uczniowie z klas I-VI brali udział w wycieczce do Katowic. Pod opieką wychowawców klas oraz p. A. Zielińskiej, najpierw w kinie Helios uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Akademia Pana Kleksa”. Następnie wszyscy mogli zobaczyć wystawę filmową „Kleks. Magia kina”, która prezentowała oryginalne kostiumy, rekwizyty i scenografie użyte w filmie. Uczniowie mogli przez chwilę poczuć się jak na prawdziwym planie filmowym. Pokazano im również sekrety tworzenia efektów specjalnych oraz w jaki sposób powstawały najbardziej spektakularne kadry w filmie. Uczniowie brali także udział w warsztatach plastycznych. Wycieczka okazała się niezwykle udana i interesująca dla uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do objerzenia zdjęć:

• Choć w tym roku Międzynarodowy Dzień Pizzy przypadł w ferie to jednak Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować go zaraz po powrocie do szkoły. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie pizzy dla wszystkich uczniów.

We wtorek 13 lutego odbyła się również dyskoteka walentynkowa, w czasie której uczniowie mogli zrobić zdjęcie w walentynkowej fotobudce. Frekwencja i humory dopisały, więc zabawa była udana. Następnego dnia uczniowie mieli również okazję do wzięcia udziału w poczcie walentynkowej. Każdy mógł wysłać kartkę walentynkową nie tylko swojej sympatii, ale i przyjaciołom. Data 14.02 stała się również okazją do przypomnienia uczniom jak ważna jest przyjaźń, współpraca i szacunek wobec rówieśników.

• Dzieci z oddziału przedszkolnego, nie tylko od święta wiedzą czym jest wzajemna pomoc, troskliwość czy życzliwość wobec siebie. Idąc zatem za przykladem dzieci, niech każdy dzień w roku będzie dla wszystkich okazją, by celebrować przyjaźń, szacunek i zwykłą sympatię do siebie nawzajem.

M. Grochowska